Paragliding Paraglider Mountains

Manigod

Lyžování a zimní dovolená v Manigod (Les Aravis, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Manigod (Les Aravis, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Manigod

Lyžařské středisko Manigod
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Aravis
Nadmořská výška 1500 – 1810 metrů
Počet sjezdovek 26
Délka sjezdovek 17 kilometrů
Počet lanovek 18 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 3
Modré sjezdovky 14
Červené sjezdovky 8
Černé sjezdovky 1
WWW stránky www.manigod.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Manigod

Zimní lyžařské středisko Manigod je součástí lyžařské oblasti Les Aravis ve Francii (Savojské Alpy), která nabízí přes 220 kilometrů sjezdovek. Celá tato oblast je velmi známá i díky kvalitě svých služeb. Hned dvě střediska – La Clusaz a Le Grand Bornand jsou zařazena na top žebříčku zimních středisek ve Francii. Najdete tady ideální podmínky pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

Lyžařská oblast Les Aravis nebo také Massif des Arvais zahrnuje celkem 5 propojených oblastí – La Clusaz , Manigod, Croix Fry, Merdassier a Le Grand-Bornand, s celkovou délkou sjezdovek přes 220 kilometrů. Celá tato oblast je také známá tím, že zde je nejvíce sněhu ze všech zimních středisek ve Francii, průměrně zde za rok napadne až 6 metrů nového sněhu.

Mapa sjezdovek v Manigod (Les Aravis, Francie)
Mapa sjezdovek v Manigod (Les Aravis, Francie)

Mapa sjezdovek – Manigod

Lyžařský areál Manigod je spíše menší areál, který nabízí 26 upravených sjezdovek – 3 zelené, 14 modrých, 8 červených a 1 černou sjezdovku. Najdete zde i velmi rozsáhlé možnosti pro lyžování ve volném terénu. Manigod se rozkládá v nadmořské výšce 1500 – 1810 metrů nad mořem a v průběhu celé sezóny zde najdete dostatek kvalitního přírodního sněhu.

Manigod najdete jen několik málo kilometrů od Annecy mezi Lake Annecy (jezero Annecy) a Mont Blanc jen nedaleko od Ženevy. Celá tato oblast je jedním z nejkrásnějších míst ve Francouzských Alpách a určitě to je místo, které stojí za to navštívit a strávit zde zimní dovolenou nejenom na lyžích.

Přečtěte si:  La Chapelle d'Abondance

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.