View From Pizzo Columbe Campanitt

Vyberte si sjezdové lyže

Je po Vánocích a vy jste pod stromečkem nové sjezdové lyže nenašli? Potom nezbývá než si je koupit. Sněhu pomalu ale jistě přibývá, takže zimní dovolená na svazích hor není nereálná. Abyste měli na čem vyrazit na sjezdovku, vyberte si kvalitní lyže přesně pro vás. Portál o sjezdovém lyžování Snow.cz vám nabídne přehled sjezdových lyží, které dnes najdete na trhu.

Které jsou ty správné?

Nejprve si ujasněte, jaké lyže vlastně potřebujete. Chystáte-li se jezdit mimo upravené tratě, tak hledejte ve skupině zjednodušeně nazvané freeski, a tam volte lyže určené pro freeride nebo případně backcountry freestyle. Do snowparku jsou vhodné freestylové lyže. Některé freeski lyže, zejména ty užší pod botou (do 90 mm) jsou ale vhodné i na sjezdovku. Univerzální sjezdové lyže jsou vhodné pro nevyhraněné lyžaře, kteří sjíždí sjezdovky a občas vyzkouší i jízdu mimo tyto tratě.
Vyberte si sjezdové lyže
Sportovní lyže jsou určeny pro pokročilé lyžaře, kteří zvládají perfektně techniku oblouků a je jedno, jestli se jedná o dlouhý nebo krátký oblouk. Takoví si potom mohu vybrat komerční slalomky Atomic, které jsou určeny zejména pro krátký oblouk, a nebo obřačky Atomic. Pokud dáváte přednost aktivnějším zimním dovoleným, jsou pro vás určeny sjezdové lyže v kategorii tour. Tyto sjezdovky jsou konstruovány pro skitouring, jsou skvělé pro sjezd i chůzi ve sněhu. Jde především o lehké lyže, díky tomu jsou nuceny dělat kompromisy, co se týká materiálů. Pokud tedy chcete lyže na ježdění jen po sjezdovkách, vyberte si některý z jiných modelů.

Přečtěte si:  Na lyže jedině s kvalitní výbavou!

Pro skutečné fajnšmekry jsou určeny závodní speciály Fischer nebo Elan pro obří slalom. Snow.cz vám umožní vybrat více modelů a porovnat mezi sebou, abyste měli co nejsnazší výběr. Navštivte i vy Snow.cz, vyberte si zde sjezdové lyže i veškeré ostatní vybavení na sjezd, zjistěte si aktuální podmínky na horách či předpověď počasí.

aaa

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.