Lake Mountain White Mount Chamonix

Le Grand Bornand

Lyžování a zimní dovolená v Le Grand Bornand (Les Aravis, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Le Grand Bornand (Les Aravis, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Le Grand Bornand

Lyžařské středisko Le Grand-Bornand
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Aravis
Nadmořská výška 1300 – 2100 metrů
Počet sjezdovek 42
Délka sjezdovek 90 kilometrů
Počet lanovek 29 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 10
Modré sjezdovky 15
Červené sjezdovky 14
Černé sjezdovky 3
WWW stránky www.legrandbornand.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Le Grand Bornand

Zimní lyžařské středisko Le Grand Bornand je součástí lyžařské oblasti Les Arvais nebo také Massif des Arvais ve Francii nedaleko Annecy. Je to rozhodně jedna z nejkrásnějších lyžařských oblastí ve francouzských alpách, která nabízí přes 220 kilometrů dokonale upravených sjezdovek. Je to ideální místo pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

Le Grand Bornand je plným právem označován za jedno z nejkrásnějších lyžařských středisek ve Francii. Společně s La Clusaz je také zařazen do žebříčku TOP nejlepších francouzských lyžařských středisek. Najdete ho nedaleko Annecy, mezi jezerem Annecy a masivem Mont Blanc. Celá tato oblast se vyznačuje velkým množstvím kvalitního přírodního sněhu. V této oblasti totiž průměrně každý rok napadne až 6 metrů sněhu.

Mapa sjezdovek v Le Grand Bornand (Les Aravis, Francie)
Mapa sjezdovek v Le Grand Bornand (Les Aravis, Francie)

Mapa sjezdovek – Le Grand Bornand

Lyžařský areál Le Grand Bornand se rozkládá v nadmořské výšce 1300 – 2100 metrů a najdete zde 42 sjezdovek – 10 zelených, 15 modrých, 14 červených a 3 černé sjezdovky. Celková délka místních sjezdovek je přes 90 kilometrů! Současně je tento areál propojený i s dalšími areály v celé oblasti Les Arvais což zahrnuje dalších 5 oblastí – La Clusaz , Manigod, Croix Fry, Merdassier a Le Grand-Bornand.

V oblasti Le Grand Bornand se také nachází jeden z nejlepších snow parků ve Francii. Najdete zde i několik desítek kilometrů perfektně upravených běžeckých stop Le Grand Bornand nabízí i mnoho různých možností jak trávit čas mimo sjezdovky. Le Grand Bornand je určitě jedno z míst které nabízí to nejlepší lyžování ve Francii, a pokud si ho zvolíte za místo své zimní dovolené, určitě neuděláte chybu.

Přečtěte si:  Le Corbier

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.