Snowboarding Cables Action

Les Aravis

Lyžování a zimní dovolená v Les Aravis (Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Les Aravis (Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Les Aravis

Lyžařské středisko Les Aravis
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Aravis
Nadmořská výška 1040 – 2350 metrů
Počet sjezdovek 157
Délka sjezdovek 220 kilometrů
Počet lanovek 99 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 39
Modré sjezdovky 58
Červené sjezdovky 49
Černé sjezdovky 11
WWW stránky www.aravis.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Les Aravis

Zimní lyžařský areál Les Aravis ve Francii patří rozhodně mezi ta známější lyžařská střediska ve Francouzských Alpách. Je to především díky tomu, že zde najdete přes 220 kilometrů skvělých sjezdovek a především naprosto ideální sněhové podmínky. V této oblasti v průběhu zimní sezóny spadne až 6 metrů sněhu. Co víc si přát pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii?

Les Aravis ve Francii zahrnuje několik lyžařských středisek, které jsou vzájemně propojené prostřednictvím vleků a lanovek. Najdete zde především:

  • La Clusaz
  • Manigod
  • Le Grand-Bornand
  • St Jean de Sixt

Celá tato oblast se nachází mezi Annecy a Mont Blanc. Díky své poloze je v této oblasti snad nejvíce sněhu v celé Francii. Najdete zde tedy nejenom ideální podmínky na sjezdovkách, ale hlavně naprosto skvělé podmínky pro lyžování i mimo sjezdovky. Les Aravis je vyhlášené svými podmínkami pro lyžování ve volném terénu.

Mapa sjezdovek v Les Aravis (Francie)
Mapa sjezdovek v Les Aravis (Francie)

Mapa sjezdovek – Les Aravis

Lyžařský oblast Les Aravis zahrnuje 132 sjezdovek o celkové délce přes 220 kilometrů. To znamená 39 zelených, 58 modrých, 49 červených a 11 černých. Dále v Les Aravis najdete 150 kilometrů běžeckých stop, pro ty, kdo dávají přednost jízdě na běžkách.

Samozřejmostí je i skvěle vybavený snowpark, který se řadí mezi ty nejlepší ve Francii. V La Clusaz najdete U-rampu v délce 130 metrů. Druhý snowpark je pak Le Grand-Bornand a ten je zařazen mezi 5 nejlepších ve Francii.

Les Aravis je tak bezesporu jedno z nejlepších míst kam můžete zamířit strávit zimní dovolenou na lyžích nebo na snowboardu. Uvidíte, že nebudete litovat a na dovolenou v Les Aravis budete ještě dlouho vzpomínat.

Přečtěte si:  Valloire a Valmeinier

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.