Kid Action Extreme Trying Success

Les Bottieres

Lyžování a zimní dovolená v Les Bottieres (Les Sybelles, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Les Bottieres (Les Sybelles, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Les Bottieres

Lyžařské středisko Les Bottieres
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Sybelles
Nadmořská výška 1300 – 2620 metrů
Počet sjezdovek 6
Délka sjezdovek 22 kilometrů
Počet lanovek 2 vleky a lanovky
Zelené sjezdovky 1
Modré sjezdovky 2
Červené sjezdovky 3
Černé sjezdovky
WWW stránky www.bottieres-jarrier.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Les Bottieres

Zimní lyžařské středisko Les Bottieres najdete ve francouzských alpách jako součást velké lyžařské oblasti Les Sybelles. Jedná se o čtvrtou největší zimní lyžařskou oblast ve Francii. Jedná se o 6 vzájemně propojený areálů s celkovou délkou sjezdovek přes 310 kilometrů. Díky své poloze tak Les Bottieres nabízí ideální podmínky pro zimní dovolenou.

Pokud se rozhodnete strávit zimní dovolenou v Les Bottieres, čeká na vás lyžování na šesti propojených areálech, kde najdete 125 velmi kvalitních sjezdovek všech úrovní obtížnosti, v celkové délce 310 kilometrů. Kromě velmi kvalitních sjezdovek zde najdete i dva moderní snowparky nebo U-rampu, kterou jistě ocení všichni milovníci adrenalinu na sněhu a jízdy na snowboardu.

Mapa sjezdovek v Les Bottieres (Les Sybelles, Francie)
Mapa sjezdovek v Les Bottieres (Les Sybelles, Francie)

Mapa sjezdovek – Les Bottieres

Lyžařská oblast Les Sybelles se nachází v nadmořské výšce od 1100 do 2620 metrů nad mořem na svazích Mont Ouillon (2431 metrů). Les Sybelles ve Francii zahrnuje celkem 6 propojených lyžařských areálů – Le Corbier, La Toussuire, Les Bottieres, Saint Jean d’Arves, Saint Sorlin d’Arves a Saint Colomban des Villards.

Les Bottieres je pak jedno z nejmenších a nejníže položených středisek v tomto velkém areálu. Ubytovací kapacity Les Bottieres se nacházejí ve výšce 1300 metrů nad mořem. Sjezdovky v přímém okolí pak mají délku „pouze“ 22 kilometrů a jsou určeny převážně pro začínající lyžaře. Všichni ostatní pak mají možnost zamířit na sjezdovky v celé oblasti Les Sybelles – spojení je velmi pohodlné prostřednictvím propojených vleků a lanovek.

Přečtěte si:  Francouzské Alpy

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.