Kid Action Extreme Trying Success

Na lyže jedině s kvalitní výbavou!

lyzovani-francie_nahledovyLyžařská střediska již dávno odstartovala zimní sezónu, a proto stále více nadšených lyžařů balí lyže, helmy a rukavice a vyráží si užít na zasněžené svahy. Aby byl váš požitek s příjemného lyžování skutečně plnohodnotný, měla by být vaší součástí kvalitní lyžařská výbava, na kterou se budete moci spolehnout a která vás uprostřed kopce nikdy nenechá ve štychu. Každý svědomitý lyžař ví, že bez správné výbavy nemůže být jeho jízda bezpečná a že díky tomu může ohrozit zdraví nejen svoje, ale i dalších lidí na svahu.

Lyže jsou základ – jak je vybrat?
Je samozřejmé, že bez lyží se zkrátka lyžovat nedá. Nabídka sjezdových lyží je skutečně pestrá, a proto se při vašem výběru můžete řídit nejen povinnými kritérii, ale zároveň můžete brát v potaz i estetickou stránku věci a myslet tedy na to, zda se vám lyže líbí nebo ne. Sjezdové lyže vybírejte i podle vaší váhy. Patříte-li mezi hubenější jedince a vaše postava je drobnější, výborně užijete spíše kratší a lehčí lyže. Vzhledem k tomu, že vyprodukujete nižší sílu přenášenou do lyží, budou vám lyže menších rozměrů určitě vyhovovat. Naopak pokud vážíte více, za což se rozhodně nemusíte stydět, sáhněte s klidným srdcem po tvrdších a zároveň těžších lyžích ideálně se sendvičovou vlastností, která se pyšní nejlepšími vlastnostmi. Určitě však po výběru lyží neopomeňte si je nechat seřídit přesně na míru dle vaší váhy a výšky.

Přečtěte si:  Vyberte si sjezdové lyže

 

lyzovani-francie_01-43x300Lyžáky vybírejte pečlivě
I lyžařské boty musíte vybírat s maximální pečlivostí. Uvědomte si, že v nich strávíte mnohdy i poměrně velkou část dne a pokud si vyberete špatně, můžete na příjemný požitek z lyží s jistotou zapomenout. Požadavky se samozřejmě liší a to vzhledem k nárokům a zkušenostem lyžařů. Patříte-li mezi pravidelné návštěvníky svahu, klaďte na kvalitu lyžařských bot o to větší důraz.

lyzovani-francie_02

Pozor na hlavu!
Kvalitní lyžařské helmy by měly být neodmyslitelnou součástí každého zodpovědného lyžaře, kterému záleží na jeho zdraví a nechce nic ponechat náhodě. Aby vámi zvolená lyžařská helma dokonale plnila svůj úkol a ochránila vás před případným úrazem, je třeba vybírat ji s ohledem na správnou velikost. Co to znamená? Helma by vás neměla ani tlačit, ani by vám neměla být příliš volná. Měla by vám sedět natěsno a během předklonu by vám neměla sklouznout z hlavy.

lyzovani-francie_03

Na svahu vždy myslete na bezpečnost vás i všech ostatních. Jak se chovat? Přečtete si tento článek a budete mít jasno.

Další lyžařská střediska

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.