Bernina Engadin Oberengadin

La Clusaz

Lyžování a zimní dovolená v La Clusaz (Les Aravis, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v La Clusaz (Les Aravis, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku La Clusaz

Lyžařské středisko La Clusaz
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Aravis
Nadmořská výška 1040 – 2350 metrů
Počet sjezdovek 84
Délka sjezdovek
Počet lanovek 51 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 24
Modré sjezdovky 27
Červené sjezdovky 26
Černé sjezdovky 7
WWW stránky www.laclusaz.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – La Clusaz

La Clusaz je francouzské zimní lyžařské středisko jen pár kilometrů od Annecy v lyžařské oblasti Les Aravis. La Clusaz je také zařazen do „top ve Francouzských Alpách“ což je záruka toho, že zde najdete ideální podmínky pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii. La Clusaz je velmi oblíbené zimní lyžařské středisko.

V lyžařské oblasti Les Aravis můžete kromě La Clusaz najít i tato další střediska – Manigod, Croix Fry, Merdassier a Le Grand-Bornand. Celá tato oblast je známá tím, že zde bývá nejvíce sněhu ze všech lyžařských středisek ve Francii. Průměrně zde v průběhu zimní sezóny napadne až 6 metrů nového sněhu.

Mapa sjezdovek v La Clusaz (Les Aravis, Francie
Mapa sjezdovek v La Clusaz (Les Aravis, Francie

Mapa sjezdovek – La Clusaz

Lyžařský areál La Clusaz se rozkládá v nadmořské výšce 1040 – 2350 metrů nad mořem. Najdete zde celkem 84 sjezdovek všech typů a obtížností. 24 zelených a 27 modrých sjezdovek pro začínající a méně zkušené lyžaře a dále 26 červených a 7 černých sjezdovek pro ty nejzkušenější a náročné lyžaře, kteří si chtějí užít toho nejlepšího lyžování ve Francii. Součástí areálu v La Clusaz jsou i desítky kilometrů upravených běžeckých tratí. V Le Plateau des Confins se pravidelně koná mistrovství světa v klasickém lyžování.

La Clusaz ale nejsou jen upravené sjezdovky. Celá tato oblast je proslulá svými podmínkami pro lyžování ve volném terénu. Snad nikde jinde ve Francii nenajdete lepší podmínky pro jízdu v čerstvě napadaném prašanu, kterého je tady více než dost už od listopadu až do konce dubna.

Přečtěte si:  Manigod

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.