Mountains Alps Mountaineering Cold

Vars

Lyžování a zimní dovolená ve Vars (La Foret Blanche, Francie)
Lyžování a zimní dovolená ve Vars (La Foret Blanche, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Vars

Lyžařské středisko Vars
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast La Foret Blanche
Nadmořská výška 1650 – 2750 metrů
Počet sjezdovek 108
Délka sjezdovek 185 kilometrů
Počet lanovek 49 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 20
Modré sjezdovky 43
Červené sjezdovky 35
Černé sjezdovky 10
WWW stránky www.vars.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Vars

Zimní lyžařské středisko Vars je jeden z nejlepších lyžařských areálů v Jižních Alpách. Tento areál najdete na okraji francouzských Alp a je obklopený nádherných modřínových lesů. Kormě krásného prostředí a přírody nabízí Vars i ideální podmínky pro zimní dovolenou na lyžích nebo na snowboardu. V celé oblasti La Foret Blanche kam spadá i Vars najdete přes 185 kilometrů upravených sjezdovek.

Zimní lyžařský areál Vars se rozkládá v nadmořské výšce 1650 – 2750 metrů. Přímo z toho střediska máte přístup na 185 kilometrů propojených sjezdovek. Ve skutečnosti se jedná o dva propojené areály Risoul a Vars, které dohromady nabízejí 108 sjezdovek – 20 zelných, 43 modrých, 35 červených a 10 černých sjezdovek. Kromě toho zde najdete i několik velmi kvalitních snowparků nebo také i nejdelší U-rampu ve Francii.

Mapa sjezdovek ve Vars (La Foret Blanche, Francie)
Mapa sjezdovek ve Vars (La Foret Blanche, Francie)

Mapa sjezdovek – Vars

Celá lyžařská oblast La Foret Blanche (Bílý les) nabízí nádherné prostředí rozsáhlých modřínových lesů a vysokých alpských vrcholů. Je to určitě jedno z nejkrásnějších zimních lyžařských středisek ve Francii. Díky velmi dobrým sněhovým podmínkám a také díky moderní technice, která je schopná zajistit umělé zasněžování na všech zdejších sjezdovkách, zde můžete lyžovat od začátku prosince až do konce dubna.

Celá tato oblast také není jen běžné zimní lyžařské středisko v Alpách, ale má i dlouhou historickou tradici. Jen nedaleko najdete středověké opevněné město Mont Dauphin, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nedaleko se také nachází francouzský národní park Ecrins. Vars tedy nabízí mnohem víc než jen vynikající podmínky pro zimní dovolenou na lyžích.

Přečtěte si:  L'Alpe d'Huez

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.