Mountains Mont Blanc Glacier

La Chapelle d’Abondance

Zimní dovolená a lyžování v La Chapelle d'Abondance (Portes du Soleil, Francie)
Zimní dovolená a lyžování v La Chapelle d'Abondance (Portes du Soleil, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku La Chapelle d’Abondance

Lyžařské středisko La Chapelle d’Abondance
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Portes du Soleil
Nadmořská výška 1000 – 2430 metrů
Počet sjezdovek 16
Délka sjezdovek
Počet lanovek 18 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 6
Modré sjezdovky 7
Červené sjezdovky 3
Černé sjezdovky
WWW stránky www.lachapelle74.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – La Chapelle d’Abondance

Zimní lyžařské středisko La Chapelle d’Abondance je jedno z nejmenších zimních středisek, které jsou součástí lyžařské oblasti Les Portes du Soleil. La Chapelle d’Abondance se nachází mezi středisky Châtel a Abondance. V nadmořské výšce 1000 metrů nad mořem.

Celá lyžařská oblast Portes du Soleil zahrnuje celkem 14 lyžařských středisek na pomezí Francie a Švýcarska. Celá tato oblast představuje více než 650 kilometrů upravených sjezdovek v nádherném prostředí Francouzských a Švýcarských alp a nabízí tak ideální podmínky pro trávení zimní dovolené na lyžích.

Mapa sjezdovek v La Chapelle d'Abondance (Portes du Soleil, Francie)
Mapa sjezdovek v La Chapelle d'Abondance (Portes du Soleil, Francie)

Mapa sjezdovek – La Chapelle d’Abondance

Lyžařské středisko La Chapelle d’Abondance zahrnuje „pouze“ 16 sjezdovek. Z La Chapelle d’Abondance ale současně máte velmi snadný přístup i na sjezdovky v okolních střediscích v celé oblasti Portes du Soleil. Na své si zde tedy přijdou jak začínající lyžaři, tak pokročilí.

La Chapelle d’Abondance je ideálním výchozím bodem k prozkoumání celé oblasti Portes du Soleil. Lyžařský areál, sníh louky a dech beroucí výhledy na hory. La Chapelle d’Abondance obklopují nádherné alpské vrcholy jako Mont Jorat (1 830 metrů), Mont de Grange (2432 m) a du Pic de la Corne (2084 m).

Abondance je také název pro jedno místní plemeno krav, které jsou hnědo bílé a jsou typické hnědým zbarvením kolem očí, který vypadá jako „make-up“. V této oblasti se také vyrábí Abondance sýr, který získal několik celosvětových ocenění a každý milovník sýra jej ocení.

Přečtěte si:  Abondance

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.