Mountains Technology Post Card Red

Zimní dovolená 2013 v Alpách: Proč zvolit Rakousko?

Zimní dovolená 2013 v AlpáchJsou blízko, najdete na nich vyhledávané sjezdovky a navíc se zde i dobře najíte. Zimní dovolená v Rakouských Alpách láká z celé řady důvodů. Můžete si přijet zalyžovat na prodloužený víkend nebo si naplánovat delší pobyt. Z pestré nabídky lyžařských středisek si rozhodně vyberete.

Rakouské Alpy jsou malebné a majestátné. Nejvyšším vrcholem Alp v Rakousku, které zasahují i do Francie, Itálie a Švýcarska, je Grossglockner s výškou 3 798 metrů nad mořem. Na vrcholcích Rakouských Alp zůstává sníh i poté, co v nížinách bují jarní květena. I to je jistou zárukou toho, že vysoko posazené sjezdovky nabízejí dostatek sněhu pro zimní radovánky.

5 důvodů pro rakouské Alpy

Důvodů, proč zvolit pro zimní dovolenou 2013/2014 rakouské Alpy je hned několik. Kvalitní a udržované sjezdovky měří neuvěřitelných 22 tisíc kilometrů a většina z nich se nachází ve výškách nad 3 000 metrů nad mořem. Takže kromě značného množství sněhové pokrývky si můžete užít i úžasných výhledů a panoramat.

Nesmíme opomenout ani skvělou rakouskou kuchyni, která je blízká našim žaludkům. Co třeba zajít do útulné kavárny u sjezdovky a po sportovním výkonu si dopřát legendární sachr dort s vídeňskou kávou, která je zdobena poctivou porcí šlehačky? Pokud jste spíše na maso, než na sladké, pak určitě neodoláte vůni vídeňského řízku se skvělým bramborovým salátem.

Když to tedy shrneme, pro zimní dovolenou v Rakousku hovoří

  • Kvalitní a udržované sjezdovky s dostatkem sněhu.
  • Celková trasa sjezdovek měří neuvěřitelných 22 tisíc kilometrů.
  • Rychlá dostupnost z ČR – nebližší střediska v rakouských Alpách leží jen cca 350 km od Prahy.
  • Kulturní blízkost a výtečné jídlo.
  • Adrenalin i sjezdovky pro rodiny s dětmi.

Vyberte si lyžařské středisko v rakouských Alpách

Snad jedinou nevýhodou zimní dovolené 2013/2014 v rakouských Alpách je, že nabídka lyžařských středisek je opravdu obšírná. Možná vám to zabere nějaký čas, než si vyberete místo, které bude vašemu srdci nejbližší. Snad vám pomůže alespoň několik našich tipů.

Jestliže chcete spojit lyžování i s návštěvou zajímavého historického města, může být dobrou volbou lyžařské středisko Amadé Sportwelt, které najdete jen 70 kilometrů od Salzburgu, rodiště slavného W. A. Mozarta. „Toto lyžařské středisko je mezi lyžaři velmi oblíbené. Připomeňme, že právě v tomto středisku vyrostli světoví šampioni jako Hermann Maier nebo Roswitha Steiner. Amadé Sportwelt ej známé také díky tzv. lyžařské houpačce Filzmoos–Neuberg,“ uvedl Ing. Petr Smítka, ředitel cestovní kanceláře SMART travel.

Na své si v tomto lyžařském středisku přijdou i vyznavači náročnějších sjezdovek a adrenalinu, zejména díky oblasti Zauchensee a Flachauwinkl. Snowboardisty pak zcela jistě nadchne „fun-park“, který se nachází ve Flachau.

TIP: Kompletní přehled „lyžařských středisek v rakouských Alpách“.

Pokud se rozhlížíte po kvalitě, tradici a preferujete určitý luxus a moderní lanovky, bude pro vás tou správnou volbou lyžařská oblast Arlberg, která se rozkládá na hranici rakouského Tyrolska a Vorarlbergu. „Toto místo má skutečně dlouhou tradici v lyžování. První vlek zde byl zprovozněn již v roce 1938 a šlo vůbec o první lyžařský vlek v Rakousku. Turisty sem také láká příjemná novinka. Ve středisku Lech najdou hned tři vyhřívané sedačkové lanovky,“ doplnila  Jana Wypásková, manažerka cestovní kanceláře SMART travel.

K dalším oblíbeným oblastem v rakouských Alpách, které nabízejí skvělou zimní dovolenou, patří například Tiroler Zugspitz Arena, která zasahuje až do Německa. Najdete zde celkem dvanáct lyžařských středisek, které obsahují více než 215 kilometrů kvalitních a udržovaných sjezdovek.

Důležitou informací je, že na všech platí jedna a ta samá permanentka (Top Snow Card). K nejvíce proslulým lyžařským střediskům v této oblasti patří například legendární Ehrwalder Almbahn, Ehrwalder Wettersteinbahn, Zugspitze, Garmisch Classic nebo Partenkirchen-Eckbauer.

Počasí Arlberg:

 

Počasí Filzmoos–Neuberg:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.