Kid Action Extreme Trying Success

Tignes

Lyžování a zimní dovolená v Tignes (Espace Killy, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Tignes (Espace Killy, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Tignes

Lyžařské středisko Tignes
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Espace Killy
Nadmořská výška 2100 – 3450 metrů
Počet sjezdovek 159
Délka sjezdovek 220 kilometrů
Počet lanovek 88 velků a lanovek
Zelené sjezdovky 23
Modré sjezdovky 67
Červené sjezdovky 40
Černé sjezdovky 29
WWW stránky www.tignes.net

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Tignes

Zimní lyžařské středisko Tignes ve Francii (Savojské Alpy) je bezesporu jeden z nejznámějších lyžařských areálů nejenom ve Francii, ale i na celém světě. Pokud se rozhodnete svoji zimní dovolenou na lyžích ve Francii strávit právě v Tignes, bude to opravdu jedinečný zážitek.

Není možné psát o Tignes a vyhnout se všem superlativům, které mohou vyznívat jako klišé. Ale Tignes ve Francii má opravdu mnoho „nej“. Nejenom že tady najdete přes 150 sjezdovek v celkové délce přes 220 kilometrů, ale díky tomu že Tignes je opravdu vysokohorské středisko, máte zaručenou jistotu, že při své dovolené na lyžích tady najdete dostatek sněhu a ideální podmínky pro všechny aktivity – ať už na lyžích, na snowboardu, ve volném terénu.

Mapa sjezdovek v Tignes (Espace Killy, Francie)
Mapa sjezdovek v Tignes (Espace Killy, Francie)

Mapa sjezdovek – Tignes

Zatímco některá jiná lyžařská střediska ve Francii mají nadmořskou výšku v rozmezí 1000 – 2500 metrů nad mořem, Tignes je někde jinde. Tam kde ostatní střediska končí, tam Tignes začíná. Středisko Tignes se totiž nachází v nadmořské výšce 2100 metrů (Le Lac, Le Lavachet, Tignes 2100), ve Val Claret jste pak ubytování dokonce až ve výšce 2400 metrů nad mořem. A to je teprve začátek sjezdovek! Pokud se necháte vyvézt některou z lanovek nebo i pozemním vláčkem, můžete se během krátké doby dostat až do výšky přes 3000 metrů. Pokud si vyrazíte například na La Grande Motte (3656 metrů), budete moci lyžovat v nadmořské výšce přes 3500 metrů. Tady najdete i trvalý ledovec, takže je tady možné lyžovat i v létě.

Samotné Tignes je součástí lyžařské oblasti Espace Killy kam patří ještě Val d’Isère. Celá tato oblast představuje více než 300 kilometrů sjezdovek. Najdete tady velmi dlouhé sjezdovky – na své si zde přijdou jak začínající lyžaři, tak i ti, kdo si chtějí při zimní dovolené užít trochu adrenalinu. Pro zde jsou sjezdovky jako Sache nebo Face.

Tignes je také oblíbeným cílem návštěvníků z české republiky. Je to snad jediné zimní lyžařské středisko ve Francii, které má své webové stránky i v češtině. Pokud si chcete užít to nejlepší lyžování ve Francii, pak byste Tignes měli rozhodně navštívit. Asi každý, kdo zde strávil alespoň jednu zimní dovolenou, nedá na lyžování v Tignes dopustit.

Přečtěte si:  Nejlepší lyžování ve Francii - nejlepší lyžařská střediska

One comment

  1. Právě jsem se vrátil po týdnu na lyžích v Tignes a musím říct, že je tam fakt parádní lyžovačka. Celý týden tam bylo nádherné počasí, až na jeden den, kdy byla trochu mlha a vypadlo to sněžení, takže bylo trochu hůř vidět…

    Ale jinak fakt paráda. Takhle skvěle jsem si ještě nezalyžoval. Myslím, že příští rok vyrazím na lyže do Francie zase do Tignes 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.