Dolomites Italy Mountains Landscape

Val d’Isère

Lyžování a zimní dovolená ve Val d’Isère (Espace Killy, Francie)
Lyžování a zimní dovolená ve Val d’Isère (Espace Killy, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Val d’Isere

Lyžařské střediskoVal d’Isere
OblastFrancouzské Alpy
Lyžařská oblastEspace Killy
Nadmořská výška1850 – 3456 metrů
Počet sjezdovek81
Délka sjezdovek146 kilometrů
Počet lanovek50 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky15
Modré sjezdovky32
Červené sjezdovky21
Černé sjezdovky13
WWW stránkywww.valdisere.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Val d’Isere

Lyžařské středisko Val d’Isère ve Francii v Savojských Alpách zná asi každý, kdo se jen trochu zajímá o zimní sporty. Val d’Isère je totiž častým pořadatelem závodů světového poháru nebo i mistrovství ve sjezdovém lyžování a i v dalších lyžařských disciplínách. Val d’Isère také nabízí naprosto ideální podmínky pro zimní dovolenou na lyžích. Díky své poloze a nadmořské výšce je lyžování ve Val d’Isère jedinečným zážitkem.

Val d’Isère je součástí velké lyžařské oblasti Espace Killy, kam patří ještě Tignes. Samotné Val d’Isère nabízí lyžování v nadmořské výšce 1850 – 3456 metrů. Je to tedy jedno z nejvýše položených lyžařských středisek ve Francii. Najdete zde tedy vždy dostatek sněhu a upravené sjezdovky, které si při své zimní dovolené budete vychutnávat.

Mapa sjezdovek ve Val d’Isère (Espace Killy, Francie)
Mapa sjezdovek ve Val d’Isère (Espace Killy, Francie)

Mapa sjezdovek – Val d’Isere

Ve Val d’Isère najdete 81 sjezdovek v celkové délce 146 kilometrů. Pokud si ve Val d’Isère pořídíte skipas pro celou oblast Espace Killy, budete moci lyžovat i v Tignes a budete tak mít k dispozici přes 300 kilometrů sjezdovek, nebo také několik velmi kvalitních snowparků, nebo i U-rampu která je v Tignes.

Mezi nejznámější sjezdovky v této oblasti patří určitě Sache, Face, OK, Orange a desítky dalších. Val d’Isère nabízí i mnoho možností jak trávit čas i mimo sjezdovky. Ani se nemusíte moc snažit a máte velkou šanci, že zde při své zimní dovolené narazíte na některý ze závodů světového poháru ve sjezdovém lyžování nebo na jinou lyžařskou soutěž. Ve Val d’Isère tak máte možnost zalyžovat si doslova hned vedle těch nejlepších závodních lyžařů a na sjezdovkách na kterých se odehrávají závody.

Val d’Isère je jedno z nejlepších míst kde můžete strávit zimní dovolenou na lyžích ve Francii. Pokud sem vyrazíte, určitě toho nebudete litovat a lyžování ve Val d’Isère si skvěle užijete.

Přečtěte si:  Espace Killy

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..