Dolomites Italy Mountains Landscape

Val d’Isère

Lyžování a zimní dovolená ve Val d’Isère (Espace Killy, Francie)
Lyžování a zimní dovolená ve Val d’Isère (Espace Killy, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Val d’Isere

Lyžařské středisko Val d’Isere
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Espace Killy
Nadmořská výška 1850 – 3456 metrů
Počet sjezdovek 81
Délka sjezdovek 146 kilometrů
Počet lanovek 50 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 15
Modré sjezdovky 32
Červené sjezdovky 21
Černé sjezdovky 13
WWW stránky www.valdisere.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Val d’Isere

Lyžařské středisko Val d’Isère ve Francii v Savojských Alpách zná asi každý, kdo se jen trochu zajímá o zimní sporty. Val d’Isère je totiž častým pořadatelem závodů světového poháru nebo i mistrovství ve sjezdovém lyžování a i v dalších lyžařských disciplínách. Val d’Isère také nabízí naprosto ideální podmínky pro zimní dovolenou na lyžích. Díky své poloze a nadmořské výšce je lyžování ve Val d’Isère jedinečným zážitkem.

Val d’Isère je součástí velké lyžařské oblasti Espace Killy, kam patří ještě Tignes. Samotné Val d’Isère nabízí lyžování v nadmořské výšce 1850 – 3456 metrů. Je to tedy jedno z nejvýše položených lyžařských středisek ve Francii. Najdete zde tedy vždy dostatek sněhu a upravené sjezdovky, které si při své zimní dovolené budete vychutnávat.

Mapa sjezdovek ve Val d’Isère (Espace Killy, Francie)
Mapa sjezdovek ve Val d’Isère (Espace Killy, Francie)

Mapa sjezdovek – Val d’Isere

Ve Val d’Isère najdete 81 sjezdovek v celkové délce 146 kilometrů. Pokud si ve Val d’Isère pořídíte skipas pro celou oblast Espace Killy, budete moci lyžovat i v Tignes a budete tak mít k dispozici přes 300 kilometrů sjezdovek, nebo také několik velmi kvalitních snowparků, nebo i U-rampu která je v Tignes.

Mezi nejznámější sjezdovky v této oblasti patří určitě Sache, Face, OK, Orange a desítky dalších. Val d’Isère nabízí i mnoho možností jak trávit čas i mimo sjezdovky. Ani se nemusíte moc snažit a máte velkou šanci, že zde při své zimní dovolené narazíte na některý ze závodů světového poháru ve sjezdovém lyžování nebo na jinou lyžařskou soutěž. Ve Val d’Isère tak máte možnost zalyžovat si doslova hned vedle těch nejlepších závodních lyžařů a na sjezdovkách na kterých se odehrávají závody.

Val d’Isère je jedno z nejlepších míst kde můžete strávit zimní dovolenou na lyžích ve Francii. Pokud sem vyrazíte, určitě toho nebudete litovat a lyžování ve Val d’Isère si skvěle užijete.

Přečtěte si:  Na lyže do Francie - autem, autobusem nebo jinak?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.