Kid Action Extreme Trying Success

Saint Jean d’Arves

Lyžování a zimní dovolená v Saint Jean d'Arves (Les Sybelles, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Saint Jean d'Arves (Les Sybelles, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Saint Jean d’Arves

Lyžařské středisko Saint Jean d’Arves
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Sybelles
Nadmořská výška 1600 – 2620 metrů
Počet sjezdovek 26
Délka sjezdovek 90 kilometrů
Počet lanovek 23 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 7
Modré sjezdovky 12
Červené sjezdovky 6
Černé sjezdovky 1
WWW stránky www.saintjeandarves.com

Mapa sjezdovek v Saint Jean d'Arves (Les Sybelles, Francie)
Mapa sjezdovek v Saint Jean d'Arves (Les Sybelles, Francie)

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Saint Jean d’Arves

Zimní lyžařské středisko Saint Jean d’Arves je jedním z 6-ti areálů spojených ve velké lyžařské oblasti Les Sybelles, která nabízí přes 310 kilometrů upravených sjezdovek, což ji řadí na čtvrté místo co do velikosti, mezi zimními lyžařskými areály ve Francii. Pokud hledáte nějaké zajímavé místo pro svou zimní dovolenou, které nabízí to nejlepší lyžování ve Francii, Saint Jean d’Arves pro vás určitě bude zajímavá volba.

Čtvrtá největší lyžařská oblast ve FranciiLes Sybelles zahrnuje celkem 6 vzájemně propojených areálů – Le Corbier, La Toussuire, Les Bottieres, Saint Jean d’Arves, Saint Sorlin d’Arves a Saint Colomban des Villards. Celkem zde najdete 125 sjezdovek s délkou přes 310 kilometrů. Celý areál se rozkládá na svazích Mont Ouillon (2431 metrů), lyžování je možné v nadmořské výšce od 1100 do 2620 metrů nad mořem. Všechny sjezdovky a areály jsou vzájemně propojeny prostřednictvím vleků a lanovek, můžete si tak projekt všech 310 kilometrů tratí aniž byste během své zimní dovolené ve Francii museli sundávat lyže.

Mapa sjezdovek – Saint Jean d’Arves

Saint Jean d’Arves je lyžařské středisko v severních francouzských Alpách a je součástí areálu Les Sybelles. V samotném Saint Jean d’Arves najdete 26 sjezdovek – 7 zelených, 12 modrých, 6 červených a 1 černou o celkové délce přes 90 kilometrů kvalitního lyžování. Kromě upravených sjezdovek zde najdete i desítky kilometrů běžeckých stop nebo také dva moderní snowparky vybavené mimo jiné i U-rampou. Saint Jean d’Arves se nachází v nadmořské výšce 1600 metrů nad mořem a lyžování je pak možné od 1600 až do 2620 metrů nad mořem.

Saint Jean d’Arves má také velmi dobré dopravní napojení. Jen nedaleko se nachází železniční spojení – v Saint Jean de Maurienne, dálnice A43 pak umožňuje spojení na několik okolních letišť (Lyon, Chambéry, Grenoble a Ženeva). Tato oblast Francie je také proslavená místním sýrem Beaufort, který ocení všichni milovníci dobrého sýra. Pokud se rozhodnete strávit zimní dovolenou v Saint Jean d’Arves, určitě to pro Vás bude jedineční zážitek.

Přečtěte si:  Saint Sorlin d'Arves

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.