Mountains Alps Mountaineering Cold

L’Alpe d’Huez

Lyžování a zimní dovolená v L'Alpe d'Huez (Francie, Les Grandes Rousses)
Lyžování a zimní dovolená v L'Alpe d'Huez (Francie, Les Grandes Rousses)

Základní informace o lyžařském středisku L’Alpe d’Huez

Lyžařské středisko L’Alpe d’Huez
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Grandes Rousses
Nadmořská výška 1860 – 3300 metrů
Počet sjezdovek 132
Délka sjezdovek 240 kilometrů
Počet lanovek
Zelené sjezdovky 41
Modré sjezdovky 34
Červené sjezdovky 41
Černé sjezdovky 16
WWW stránky www.alpedhuez.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – L’Alpe d’Huez

Zimní lyžařské středisko Alpe d’Huez se nachází ve Francii – v oblasti Les Grandes Rousses (pohoří Dauphinské Alpy). Jedná se o rozsáhlou lyžařskou oblast, která nabízí přes 240 kilometrů vynikajícího lyžování a je tak vyhledávaným místem pro trávení zimní dovolené na lyžích ve Francii.

Lyžařská oblast Grand Domaine kam spadá i Alpe d’Huez zahrnuje celkem 5 středisek – Auris-en-Oisans, La Garde, Oz-en-Oisans, Vaujany a Villard -Reculas. Najdete zde obrovské možnosti lyžování. V celé oblasti je 132 sjezdovek v celkové délce 240 kilometrů – 41 zelených sjezdovek, 34 modrých sjezdovek, 41 červených a 16 černých sjezdovek. Dále zde najdete 2 snow parky (jeden určený spíše pro začátečníky a druhý spíše pro pokročilé), které zahrnují U-Rampu a mnoho dalších atrakcí.

Mapa sjezdovek v L'Alpe d'Huez (Francie, Les Grandes Rousses)
Mapa sjezdovek v L'Alpe d'Huez (Francie, Les Grandes Rousses)

Mapa sjezdovek – L’Alpe d’Huez

Zimní lyžařské středisko Alpe d’Huez nabízí také jedinečnou možnost nočního lyžování, jedna z místních sjezdovek má vybudováno osvětlení a umožňuje tak i lyžování za úplné tmy. To je zážitek, který se vám hned tak nepodaří opakovat.

V Alpe d’Huez najdete i jednu z nejdelších sjezdovek na světě – Sarenne která měří celých 16 kilometrů, což představuje zhruba hodinu a půl dlouhý sjezd. To je něco co zvládnou jen ti nejlepší lyžaři, ale současně je to jeden z nejlepších zážitků, který si můžete odvézt ze zimní dovolené na lyžích ve Francii.

Přečtěte si:  Espace Killy

One comment

  1. Ahoj, na konci března jedem na lyže do Francie – do střediska Alpe d´Huez, vybrali jsme si cestovní kancelář Puxtravel. Nemáte někdo zkušenosti s touto cestovkou? A taky, neporadíte mi kam se v Alpe d´Huez určitě vypravit? Jaké jsou tady nejlepší sjezdovky a tak… předem díky všem za rady a zkušenosti

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.