Alps Restaurant Mountain Terrace

Morillon

Lyžování a zimní dovolená v Morillon (Grand Massif, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Morillon (Grand Massif, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Morillon

Lyžařské středisko Morillon
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Grand Massif
Nadmořská výška 1100 – 2500 metrů
Počet sjezdovek 140
Délka sjezdovek 239 kilometrů
Počet lanovek 69 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 16
Modré sjezdovky 61
Červené sjezdovky 47
Černé sjezdovky 16
WWW stránky www.ot-morillon.fr

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Morillon

Morillon je zimní lyžařské středisko ve Francouzských Alpách, v lyžařské oblasti Grand Massif. Najdete ho na pomezí Francie a Švýcarska, mezi Ženevským jezerem a Mont Blanc. Celá tato oblast nabízí přes 265 kilometrů velmi kvalitních sjezdovek a je to jedno z nejlepších míst pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

Morillon, to jsou ve skutečnosti dvě vesnice, které jsou vzájemně propojené pomocí 10-ti místné kabinkové lanovky. První vesnice Morillon je tradiční francouzská alpská vesnice kde žije asi 500 stálých obyvatel. Horní vesnice Morillon je pak už tradiční zimní středisko s desítkami hotelů tak jak to znáte snad ze všech zimních středisek ve Francii.

Mapa sjezdovek v Morillon (Grand Massif, Francie)
Mapa sjezdovek v Morillon (Grand Massif, Francie)

Mapa sjezdovek – Morillon

Morillon díky svému propojení s ostatními lyžařskými středisky v oblasti Grand Massif – tedy Morillon, Samoëns, Les Carroz, Sixt Fer à Chaval a Flaine nabízí přístup na 265 kilometrů sjezdovek. Celá oblast se nachází v nadmořské výšce 1100 – 2500 metrů, můžete zde tedy najít téměř vždy dostatek sněhu a dlouhé sjezdovky s a nádherným výhledem do krajiny, včetně výhledu na Mont Blanc.

Morillon je také někdy nazýván jako brána do Grand Massif a vyznačuje se dlouhou tradicí. Ještě před tím než lidé objevili zimní lyžování jako zábavu a sport, tak v Morillonovi již byla horská vesnice. Najdete zde tedy opravdu tradiční alpské horské domy a vůbec je zde cítit historická tradice.

Morillon je ale současně jedno z nejmodernějších lyžařských středisek ve Francii a nabízí obrovské možnosti jak si zde užít zimní dovolenou na lyžích nebo na snowboardu. Pokud nevíte kam vyrazit na zimní dovolenou a láká vás poznat něco nového, lyžování ve Francii, vyzkoušej objevit Morillon a určitě nebudete litovat!

Další lyžařská střediska

Přečtěte si:  Megeve

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.