Bernina Engadin Oberengadin

Samoëns

Lyžování a zimní dovolená v Samoëns (Grand Massif, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Samoëns (Grand Massif, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Samoëns

Lyžařské středisko Samoëns
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Grand Massif
Nadmořská výška 800 – 2500 metrů
Počet sjezdovek 136
Délka sjezdovek
Počet lanovek 71 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 59
Modré sjezdovky 16
Červené sjezdovky 46
Černé sjezdovky 15
WWW stránky www.samoens.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Samoëns

Samoëns je jedno z lyžařských středisek, které je součástí areálu Grand Massif ve Francii. V celé této oblasti najdete přes 265 kilometrů sjezdovek, dostatek přírodního sněhu a mnoho možností jak si užít zimní dovolenou ve Francii na lyžích nebo na snowboardu. Samoëns je jedno z nejkrásnějších lyžařských středisek ve Francii.

Samoëns je beze sporu jedním z předních lyžařských středisek ve Francii. Na tom se podílí jednak rozsáhlý lyžařský areál, dále také napojení na okolní areály v celé oblasti Grand Massif a v neposlední řadě i krása tohoto místa. Samoëns na rozdíl od některých jiných lyžařských středisek ve Francii není jen jednorázové seskupení hotelů u sjezdovek, ale jedná se horské městečko, které má za sebou poměrně dlouhou historii.

Mapa sjezdovek v Samoëns (Grand Massif, Francie)
Mapa sjezdovek v Samoëns (Grand Massif, Francie)

Mapa sjezdovek – Samoëns

Ze Samoëns jsou velmi dobře přístupné i další lyžařské areály – Flaine, Les Carroz, Morillon, Samoëns a Sixt Fer à Cheval. Ze Samoëns se pomocí 8-mi místné kabinkové lanovky Grand Massif Express dostanete během necelých 10-ti minut na alpskou planinu v nadmořské výšce 1600 metrů kde máte přístup na všechny sjezdovky v oblasti Grand Massif. Najdete zde jak sjezdovky pro ty nejnáročnější lyžaře – převážně ty výše položené sjezdovky, tak i sjezdovky pro méně zkušené a začínající lyžaře, které se nacházení převážně v dolní části areálu.

V Samoëns máte přístup i na jednu z nejdelších modrých sjezdovek v Evropě – 14 kilometrů dlouhou sjezdovku, kterou zvládnou i méně zkušení lyžaři a vychutnají si tak nekonečně dlouhou jízdu po zasněžených alpských svazích. To je zážitek, který vám může, nabídnou jen velmi málo jiných zimních středisek ve Francii. Samoëns je tedy určitě jedno z míst kam byste měli vyrazit na zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

Přečtěte si:  Morillon

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.