Dolomites Italy Mountains Landscape

Les Gets

Zimní dovolená a lyžování v Les Gets (Portes du Soleil, Francie)
Zimní dovolená a lyžování v Les Gets (Portes du Soleil, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Les Gets

Lyžařské středisko Les Gets
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Portes du Soleil
Nadmořská výška 1000 – 2020 metrů
Počet sjezdovek 92
Délka sjezdovek 107 kilometrů
Počet lanovek 86 lanovek
Zelené sjezdovky 6
Modré sjezdovky 49
Červené sjezdovky 33
Černé sjezdovky 4
WWW stránky www.lesgets.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Les Gets

Zimní lyžařské středisko Les Gets se nachází v lyžařské oblasti Portes du Soleil. Lyžařský areál Les Gets zahrnuje dvě lyžařská střediska – Les Gets a Moruine. Celá oblast Portes du Soleil ve Francouzských alpách pak zahrnuje celkem 14 zimních středisek a více než 650 kilometrů upravených sjezdovek. Svou rozlohou je tak srovnatelné se známou lyžařskou oblastí Tři údolí.

Lyžařské středisko Les Gets se nachází uprostřed Portes du Soleil. Díky tomu se můžete rozhodnout, jestli svou zimní dovolenou na lyžích strávíte pouze na sjezdovkách v okolí Les Gets, což představuje 117 sjezdovek s celkovou délkou 107 kilometrů. Nebo se můžete velmi pohodlně vypravit i na ostatní sjezdovky v oblasti Portes du Soleil a užít si tak všech 650 kilometrů sjezdovek.

Mapa sjezdovek v Les Gets (Portes du Soleil, Francie)
Mapa sjezdovek v Les Gets (Portes du Soleil, Francie)

Mapa sjezdovek – Les Gets

Lyžařské středisko Les Gets se ve srovnání se středisky ve Třech údolích nachází v nižší nadmořské výšce, většina sjezdovek se zde nachází v nadmořské výšce 1000 – 2020 metrů nad mořem. Díky skvělému technickému vybavení zde ale nebývá nouze o sníh. Díky nižší poloze je zde více sjezdovek i pro začínající lyžaře. Les Gets se tak hodí jako místo zimní dovolené na lyžích pro všechny, kdo si nejsou příliš jistí svým lyžařským uměním a chtějí si užít klidnou dovolenou na lyžích ve Francii.

Přečtěte si:  Montriond

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.