To The Piz De Molinera Alpine Route

La Plagne

Lyžování a zimní dovolená v La Plange (Paradiski, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v La Plange (Paradiski, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku La Plagne

Lyžařské středisko La Plagne
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Paradiski
Nadmořská výška 1250 – 3250 metrů
Počet sjezdovek 130
Délka sjezdovek 225 kilometrů
Počet lanovek
Zelené sjezdovky 10
Modré sjezdovky 69
Červené sjezdovky 33
Černé sjezdovky 18
WWW stránky www.la-plagne.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – La Plagne

Lyžařské středisko La Plange se nachází ve Francii a je součástí známé lyžařské oblasti Paradiski, která zahrnuje další dvě střediska – Peisey-Vallandry a Les Arcs. Zimní středisko La Plange nabízí ideální podmínky pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii. Najdete zde 225 kilometrů sjezdovek v nadmořské výšce 1250 – 3250 metrů nad mořem.

Celá lyžařská oblast Paradiski představuje přes 425 kilometrů sjezdovek a patří tak k největším lyžařským oblastem ve Francii. Může se plně srovnávat s takovými místy, jako jsou Tři údolí, Portes du Soleil nebo Espace Killy. V oblasti se nachází několik vrcholů s výškou nad 3000 metrů nad mořem. Najdete zde i oblasti pokryté trvalým ledovcem.

Mapa sjezdovek v La Plange (Paradiski, Francie)
Mapa sjezdovek v La Plange (Paradiski, Francie)

Mapa sjezdovek – La Plagne

Lyžařské středisko La Plange zahrnuje 130 sjezdovek – 10 zelených a 69 modrých sjezdovek pro začínající nebo méně zkušené lyžaře. A dále 33 červených a 18 černých sjezdovek pro zkušené lyžaře, kteří si chtějí pořádně zalyžovat a užít si zimní dovolenou na lyžích. V La Plange najdete i snowpark, který zahrnuje U-Rampu nebo upravený svah pro jízdu na boulích a mnoho různých sněhových můstků určených jak pro lyžaře tak především pro snowboardy.

La Plange se nachází „naproti“ Mt. Blank mezi Montchavin (1250m ) and Glacier de la Chiaupe (3250m). Díky této poloze a nadmořské výšce máte téměř 100% jistotu že při zimní dovolené v La Plange budete mít dostatek sněhu a ideální podmínky pro lyžování. V La Plange také najdete bobovou dráhu, která zde byla postavena pro zimní olympijské hry v Albertvile v roce 1992 a na které se pravidelně konají závody v jízdě na bobech nebo na saních. La Plange je také známé jako jedno z nejlepších Alpských lyžařských středisek pro tělesně postižené

Přečtěte si:  Combloux

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.