Snow Town Winter City Blizzard

Les Carroz

Lyžování a zimní dovolená v Les Carroz (Grand Massif, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Les Carroz (Grand Massif, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Les Carroz

Lyžařské středisko Les Carroz
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Grand Massif
Nadmořská výška 1140 – 2200 metrů
Počet sjezdovek 28
Délka sjezdovek 37 kilometrů
Počet lanovek 15 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 3
Modré sjezdovky 14
Červené sjezdovky 9
Černé sjezdovky 2
WWW stránky www.lescarroz.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Les Carroz

Lyžařské středisko Les Carroz najdete přímo uprostřed lyžařské oblasti Grand Massif ve Francii. Les Carroz je tak ideální volba pokud svou zimní dovolenou na lyžích ve Francii chcete strávit lyžováním na sjezdovkách Grand Massif, což je více než 265 kilometrů sjezdovek s tím nejlepším lyžováním ve Francii.

Lyžařská oblast Grand Massif se nachází na pomezí Francie a Švýcarska mezi Ženevským jezerem a Mont Blanc. Celá tato oblast zahrnuje 5 propojených lyžařských středisek – Flaine, Les Carroz, Morillon, Samoëns a Sixt Fer à Cheval. Lyžařský areál Grand Massif ve Francii nabízí velký výběr možností jak si užít lyžování – ať už na lyžích nebo na snowboardu. Ať už na dlouhých a upravených sjezdovkách nebo při jízdě ve volném terénu.

Mapa sjezdovek v Les Carroz (Grand Massif, Francie)
Mapa sjezdovek v Les Carroz (Grand Massif, Francie)

Mapa sjezdovek – Les Carroz

Lyžařské středisko Les Carroz je spíše menší areál – ve Francii najdete násobně rozlehlejší areály (jen namátkou Tignes, Val Thorens, a mnoho dalších). Les Carroz nabízí „pouze“ 28 sjezdovek o celkové délce 37 kilometrů. Najdete zde 3 zelené sjezdovky, 14 modrých, 9 červených a 2 černé sjezdovky. Les Carroz ale současně umožňuje velmi snadný přístup i do všech dalších okolních středisek v oblasti Grand Massif a tak máte při zimní dovolené na lyžích v Les Carroz k dispozici přes 265 kilometrů sjezdovek. Většina okolních sjezdovek je dostupná buď pomocí propojených vleků a lanovek nebo bezplatnými skibusy, které vás během několika málo minut dopraví k dalším sjezdovkám.

Můžete se tedy z Les Carroz vypravit ski busem třeba do Samoëns nebo Morillon a pak se na lyžích vracet zpět do Les Carroz. Takový výlet ale zvládnou jen ti zkušení lyžaři. Z Les Carroz je také pohodlně dostupná jedna z nejdelších modrých sjezdovek ve Francii – 14 kilometrů dlouhá sjezdovka v Sixt Fer à Cheval. Celkově tedy Les Carroz nabízí ideální podmínky pro lyžování ve Francii, a rozhodně stojí za to strávit svou zimní dovolenou na lyžích práce v Les Carroz.

Přečtěte si:  Val d'Isère

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.