Mountains Alps Mountaineering Cold

Valloire a Valmeinier

Lyžování a zimní dovolená - Valloire a Valmeinier (Francie)
Lyžování a zimní dovolená - Valloire a Valmeinier (Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Valloire a Valmeinier

Lyžařské středisko Valloire a Valmeinier
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Valloire a Valmeinier
Nadmořská výška 1430 – 2600 metrů
Počet sjezdovek 83
Délka sjezdovek 150 kilometrů
Počet lanovek 33 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 19
Modré sjezdovky 24
Červené sjezdovky 31
Černé sjezdovky 9
WWW stránky www.valloire.net, www.valmeinier.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Valloire a Valmeinier

Valloire a Valmeinier jsou dvě velmi známá lyžařská centra ve Francouzských Alpách. Jedná se bezesporu o jedna z nejznámějších míst pro lyžování ve Francii. Obě střediska jsou propojena v rámci jednoho velkého lyžařského areálu, který dohromady nabízí přes 150 kilometrů sjezdovek. Celá tato oblast nabízí ty nejlepší podmínky pro zimní dovolenou na lyžích.

Valloire a Valmeinier se nacházejí ve francouzských alpách, na úpatí dvou slavných vrcholů – Col du Galibier a Col du Télégraphe. V celém okolí se nachází hned několik vrcholů s výškou přes 3000 metrů nad mořem. Najdete zde tedy ideální sněhové podmínky.

Mapy sjezdovek - Valloire a Valmeinier (Francie)
Mapy sjezdovek - Valloire a Valmeinier (Francie)

Mapa sjezdovek – Valloire a Valmeinier

Na území lyžařského areálu Valloire a Valmeinier najdete 150 kilometrů upravených sjezdovek, tedy celkem 83 tratí – 19 zelených, 24 modrých, 31 červených a 9 černých. Všechny sjezdovky jsou vzájemně propojené prostřednictvím vleků a lanovek. Sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce od 1430 do 2600 metrů nad mořem.

Ale dlouhé sjezdovky není to jediné čím se Valloire a Valmeinier tak proslavilo. Najdete zde i Lac de la Vieille Snowpark, který byl několikrát vyhlášen, jako nelepší snowpark v Evropě. Nachází se zde U-rampa, trať pro slopestyle a mnoho dalších vychytávek. Pro ty co se na to necítí je ve Valloire vytvořen Easy Park, kde si své umění mohou vyzkoušet i začínající lyžaři.

Valloire a Valmeinier je tak možné zařadit na seznam těch nejlepších zimních lyžařských středisek ve Francii, a pokud sem zamíříte strávit zde svoji zimní dovolenou na lyžích nebo na snowboardu, užijete si to nejlepší lyžování ve Francii.

Přečtěte si:  Orelle

One comment

  1. Ahoj, chystáme se teď v březnu na lyže do Francie, do Valloire a Valmeinier. Nemáte někdo zkušenosti jak je to tam se sněhem takto v březnu? Jestli se to ještě vyplatí? Nebo máme raději zamířit na nějaké osvědčené místo jako třeba do Tignes? Chtěli jsme letos zkusit něco nového a zalyžovat si ve Valloire

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.