Mountains Alps Mountaineering Cold

La Foret Blanche

Lyžování a zimní dovolená v La Foret Blanche (Francie, Risoul, Vars)
Lyžování a zimní dovolená v La Foret Blanche (Francie, Risoul, Vars)

Základní informace o lyžařském středisku La Foret Blanche

Lyžařské středisko La Foret Blanche
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast La Foret Blanche
Nadmořská výška 1650 – 2750 metrů
Počet sjezdovek 108
Délka sjezdovek 185 kilometrů
Počet lanovek 49 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 20
Modré sjezdovky 43
Červené sjezdovky 35
Černé sjezdovky 10
WWW stránky www.risoul1850.com, www.vars.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – La Foret Blanche

Lyžařský areál La Foret Blanche (Bílý les) se nachází ve Francouzských Alpách a zahrnuje dvě vzájemně propojená zimní lyžařská střediska Risoul a Vars. Celá tato oblast nabízí lyžování v nadmořské výšce od 1650 do 2750 metrů nad mořem. Díky tomu zde najdete ideální sněhové podmínky na celkové délce 185 kilometrů sjezdovek. La Foret Blanche je tedy ideální místo pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

La Foret Blanche se svými středisky Risoul a Vars se nachází v nádherné přírodě francouzských alp. Všechny okolní svahy toho zimního lyžařského areálu jsou pokryty hustými modřínovými lesy. Kombinace těchto lesů a velkého množství sněhu pak dala název této oblasti – La Foret Blanche = Bílý les.

Lyžařské areály v oblasti La Foret Blanche:

  • Risoul
  • Vars

Mapy sjezdovek v La Foret Blanche (Francie, Risoul, Vars)
Mapy sjezdovek v La Foret Blanche (Francie, Risoul, Vars)

Mapa sjezdovek – La Foret Blanche

La Foret Blanche je jeden z nejkrásnějších lyžařských areálů v oblasti jižních francouzských Alp. Celkem zde najdete 185 kilometrů sjezdovek, tedy 108 vždy dokonale upravených tratí – 20 zelených, 43 modrých, 35 červených a 10 černých sjezdovek. O bezproblémový provoz se zde stará 50 vleků a lanovek. La Foret Blanche vám garantuje, že i při největším provozu nebudete ve frontě na vlek čekat déle než 5 minut!

V areálu Risoul se pak nachází jeden z nejlepších snowparků nejenom ve Francii, ale i v celé Evropě. Pro všechny milovníky adrenalinu na lyžích nebo na snowboardu, jsou zde připraveny desítky různých skoků, U-rampy, airbag snowpark a další. V areálu se také nachází jedna sjezdovka, která má vybudováno osvětlení, takže je zde možné lyžovat i v noci. Noční lyžování je pak jedinečným zážitkem ze zimní dovolené na lyžích ve Francii, na který budete dlouho vzpomínat

Přečtěte si:  Saint-Nicolas-de-Véroce

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.