Wilder Kaiser Winter Mountains Alps

Oz-en-Oisans

Lyžování a zimní dovolené v Oz-en-Oisans (Francie, Grandes Rousses)
Lyžování a zimní dovolené v Oz-en-Oisans (Francie, Grandes Rousses)

Základní informace o lyžařském středisku Oz-en-Oisans

Lyžařské středisko Oz-en-Oisans
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Grandes Rousses
Nadmořská výška 1135 – 3330 metrů
Počet sjezdovek 40
Délka sjezdovek 70 kilometrů
Počet lanovek 19 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 12
Modré sjezdovky 13
Červené sjezdovky 12
Černé sjezdovky 3
WWW stránky www.oz-en-oisans.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Oz-en-Oisans

Lyžařský areál Oz-en-Oisans se nachází ve Francii a je součástí rozsáhlejší lyžařské oblasti Grandes Rousses (Alpe d’Huez, Vaujany a další). Celá tato oblast nabízí 131 sjezdovek s celkovou délkou přes 250 kilometrů. Nádherné prostředí Francouzských Alp, atypicky velké množství slunečných dni, co víc si přát pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii!

Zimní lyžařské středisko Oz-en-Oisans nabízí vynikající podmínky pro zimní dovolenou na lyžích. Celý tento areál má 40 sjezdovek s celkovou délkou 70 kilometrů upravených tratí. Najdete zde 12 zelených a 13 modrých sjezdovek s mírnější náročností určených pro začínající nebo méně pokročilé lyžaře. A také zde najdete 12 červený a 3 černé sjezdovky, které si dokáží vychutnat i ti nejnáročnější lyžaři. To vše v nadmořské výšce 1135 – 3330 metrů nad mořem.

Mapa sjezdovek v Oz-en-Oisans (Francie, Grandes Rousses)
Mapa sjezdovek v Oz-en-Oisans (Francie, Grandes Rousses)

Mapa sjezdovek – Oz-en-Oisans

Lyžařský areál Oz-en-Oisans také nabízí přístup do okolních oblastí – především Vaujany a Alpe d’Huez. Oz-en-Oisans je součástí velké lyžařské oblasti, která zahrnuje 8 různých středisek – Alpe d’Huez, Auris, Clavans, Le Freney d’Oisans, La Garde, Oz en Oisans, Villard Reculas a Vaujany. Jedná se o jednu z největších lyžařských oblastí ve Francii– celková délka upravovaných sjezdovek je 250 kilometrů, 131 sjezdovek, 84 vleků a lanovek a 923 zasněžovacích tyčí a sněhových děl!

Mezi zajímavosti zdejší lyžařské oblasti patří mimo jiné i jedna z nejdelších sjezdovek v Evropě – 14 kilometrů dlouhá sjezdovka Sarenne, pokud se ji rozhodnete zdolat, připravte se na jedinečný lyžařský zážitek, na 1,5 hodinu dlouhou jízdu po nádherných, zasněžených svazích Francouzských Alp. Podobný zážitek nabízí jen velmi málo lyžařských areálů nejenom ve Francii ale i na celém světě. Pokud tedy nevíte kam na zimní dovolenou na lyže, vyzkoušejte Oz-en-Oisans a nebudete litovat!

Přečtěte si:  Proč si vybrat zimní dovolenou ve Francii

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.