Chamonix Massif Mont Blanc Glacier

Vaujany

Lyžování a zimní dovolená ve Vaujany (Francie, Grand Domaine)
Lyžování a zimní dovolená ve Vaujany (Francie, Grand Domaine)

Základní informace o lyžařském středisku Vaujany

Lyžařské středisko Vaujany
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Grandes Rousses
Nadmořská výška 1100 – 3330 metrů
Počet sjezdovek 40
Délka sjezdovek 32,9 kilometrů
Počet lanovek 25 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 12
Modré sjezdovky 13
Červené sjezdovky 12
Černé sjezdovky 3
WWW stránky www.vaujany.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Vaujany

Vaujany je zimní lyžařské středisko které se nachází ve stejné oblasti jako L’Alpe d’Huez. Jedná se o velkou lyžařskou oblast ve FranciiGrand Domaine nebo také Les Grandes Rousses. Najdete zde přes 220 kilometrů těch nejlepších sjezdovek všech úrovní obtížnosti. Jedná se o ideální místo pro zimní dovolenou ve Francii na lyžích.

Lyžařská oblast kde se nachází zimní středisko Vaujany je součástí velké lyžařské oblasti, která zahrnuje 8 různých středisekAlpe d’Huez, Auris, Clavans, Le Freney d’Oisans, La Garde, Oz en Oisans, Villard Reculas a Vaujany. Celá tato oblast má 220 kilometrů upravených sjezdovek s nádherným výhledem na Mont Blanc, Grand Paradis, Meije a francouzský národní park Ecrin.

Mapa sjezdovek ve Vaujany (Francie, Grand Domaine)
Mapa sjezdovek ve Vaujany (Francie, Grand Domaine)

Mapa sjezdovek – Vaujany

Lyžařský areál Vaujany zahrnuje 33 kilometrů sjezdovek – najdete zde 12 zelených, 13 modrých, 12 červených a 3 černé sjezdovky. Vaujany je ale současně napojeno i na okolní lyžařské areály, takže se velmi jednoduše jen pomocí lanovek a vleků dostanete na další sjezdovky o celkové délce přes 220 kilometrů. Což znamená, že je zde více sjezdovek, než můžete stihnout za jeden týden zimní dovelené na lyžích stihnout projet.

Vaujany se nachází v nadmořské výšce 1100 – 3330 metrů, na své si zde přijdou jak vyznavači lyží, tak i milovníci jízdy na snowboardu – v celé oblasti najdete několik snow parků včetně u-rampy. V nedalekém L’Alpe d’Huez najdete také snad nejdelší sjezdovku ve Francii14 kilometrů dlouhou sjezdovku Sarenne, což představuje více než hodinu a půl dlouhou jízdu na lyžích. Mezi další zajímavosti této lyžařské oblasti patří i možnost nočního lyžování. Vaujany je jedno z nejlepších míst pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

Přečtěte si:  Auris en Oisans

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.