Mountain Massif Du Montblanc

Montriond

Lyžování a zimní dovolená Montriond (Portes du Soleil, Francie)
Lyžování a zimní dovolená Montriond (Portes du Soleil, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Montriond

Lyžařské středisko Montriond
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Portes du Soleil
Nadmořská výška 1800 – 2460 metrů
Počet sjezdovek 49
Délka sjezdovek
Počet lanovek 36 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 4
Modré sjezdovky 25
Červené sjezdovky 14
Černé sjezdovky 6
WWW stránky www.valleedaulps.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Montriond

Francouzské lyžařské středisko Montriond se nachází na začátku lyžařské oblasti Portes du Soleil. Zimní lyžařský areál Montriond se rozkládá v nadmořské výšce 1800 – 2460 metrů nad mořem. Pro všechny lyžaře, kteří sem zamíří užít si svou zimní dovolenou na lyžích ve Francii, je zde připraveno přes 50 sjezdovek. Další stovky sjezdovek se pak nacházení v okolních střediscích celé oblasti Portes du Soleil.

Zimní lyžařské středisko Montriond zahrnuje 14 lyžařských vleků, 19 sedačkových lanovek a 2 kabinkové lanovky. Najdete zde 50 sjezdovek: 4 zelené, 26 modrých, 14 červených a 6 černých sjezdovek. Dále zde jsou připraveny dva snow parky s U-rampu nebo se soutěžním slalomovým svahem. V Montriond si tedy užijí všichni milovníci zimního lyžování jak na lyžích, tak i na snowboardu.

Mapa sjezdovek Montriond (Portes du Soleil, Francie)
Mapa sjezdovek Montriond (Portes du Soleil, Francie)

Mapa sjezdovek – Montriond

Montriond se nachází na pomezí Francie a Švýcarska. Díky tomu je toto zimní lyžařské středisko velmi dobře přístupné i z České republiky. Nachází se totiž pouze něco málo přes 900 kilometrů od Prahy (na rozdíl třeba od Tignes v Espace Killy, které je vzdálené přes 1100 kilometrů).

Montriond má také všechny výhody přímého přístupu k dalším lyžařským areálům v celé oblasti Portes du Soleil jako jsou Avoriaz, Morzine, Châtel ve Francii anebo Les Crosets ve Švýcarsku. Morzine je určitě dobrá volba kam vyrazit na zimní dovolenou na lyžích ve Francii. Díky ideální poloze a také díky napojení na jednu z největších lyžařských oblastí v Evropě – Portes du Soleil zde najdete téměř neomezné možnosti lyžování ve Francouzských alpách.

Další lyžařská střediska

Přečtěte si:  Počasí ve Francii - Val d'Isère a Tignes

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.