Snowboarding Snowboard Winter Theme

Flaine

Lyžování a zimní dovolená ve Flaine (Francie, Grand Massif)
Lyžování a zimní dovolená ve Flaine (Francie, Grand Massif)

Základní informace o lyžařském středisku Flaine

Lyžařské středisko Flaine
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Grand Massif
Nadmořská výška 1600 – 2500 metrů
Počet sjezdovek 63
Délka sjezdovek 140 kilometrů
Počet lanovek 27 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 8
Modré sjezdovky 28
Červené sjezdovky 22
Černé sjezdovky 5
WWW stránky www.flaine.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Flaine

Zimní lyžařské středisko Flaine je součástí známé lyžařské oblasti Grand Massif, což je jedna za největších lyžařských oblastí ve Francii. Lyžování ve Flaine si při své zimní dovolené určitě užijete. Najdete zde přes 140 kilometrů sjezdovek nebo také nádherný výhled na Mont Blanc.

Lyžařská oblast Grand Massif zahrnuje celkem 5 lyžařských areálů – střediska Flaine, Morillon, Les Carroz, Samoëns a Sixt Fer à Cheval a nabízí přes 450 kilometrů toho nejlepšího lyžování ve Francii. Lyžařské areály se nacházejí ve Francii mezi Ženevským jezerem a Mont Blanc.

Mapa sjezdovek ve Flaine (Francie, Grand Massif)
Mapa sjezdovek ve Flaine (Francie, Grand Massif)

Mapa sjezdovek – Flaine

Zimní lyžařské středisko Flaine nabízí 63 sjezdovek v celkové délce přes 140 kilometrů. Najdete zde všechny typy sjezdovek – 8 zelených a 28 modrých sjezdovek pro začínající a méně zkušené lyžaře, nebo také 22 červených a 5 černých sjezdovek pro zkušené lyžaře, kteří hledají to nejlepší lyžování ve Francii.

Ve Flaine také najdete nejdelší modrou sjezdovku ve Francii14 kilometrů dlouhou sjezdovku v Sixt Fer-à-Cheval. Ve Flaine jsou také velmi kvalitní terény pro free style lyžování ve volném terénu. Na své si tady tedy přijde snad každý lyžař. Samozřejmostí je i mnoho možností jak trávit čas i mimo sjezdovky. Flaine nabízí sauny, fitness centrum, solárium, masáže. Flaine je současně i kulturní památkou ve Francii. Je to tedy rozhodně jedno z míst kde stojí za to strávit zimní dovolenou a nejenom na lyžích.

Přečtěte si:  Sixt Fer à Cheval

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.