Snow Town Winter City Blizzard

Villard-Reculas

Lyžování a zimní dovolená v Villard Reculas (Francie, Grandes Rousses)
Lyžování a zimní dovolená v Villard Reculas (Francie, Grandes Rousses)

Základní informace o lyžařském středisku Villard-Reculas

Lyžařské středisko Villard-Reculas
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Grandes Rousses
Nadmořská výška 1500 – 3300 metrů
Počet sjezdovek 10
Délka sjezdovek 16 kilometrů
Počet lanovek 6 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 3
Modré sjezdovky 4
Červené sjezdovky 2
Černé sjezdovky 1
WWW stránky www.villard-reculas.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Villard-Reculas

Francouzské zimní lyžařské středisko Villard Reculas se nachází uprostřed lyžařské oblasti Les Grandes Rousses. Lyžařská oblast Grandes Rousses Alpe d’Huez se skládá ze sedmi malých obcí na Oisans, Alpe d’Huez, Auris, La Garde, Le Freney d’Oisans, Oz en Oisans, Vaujany a Villard Reculas. Díky své rozloze a více než 250-ti kilometrům sjezdovek zde najdete ideální lyžařské podmínky pro zimní dovolenou na lyžích nebo na snowboardu.

Villard Reculas je malé středisko které má „pouze“ 10 sjezdovek o celkové délce 16 kilometrů. Villard Reculas – lyžařský areál, se nachází na západních svazích Alpe d’Huez Nachází se v nadmořské výšce od 1300 m do 3330 metrů nad mořem. Villard Reculas současně umožňuje přístup i na okolní lyžařské areály, se kterými je propojeno prostřednictvím vleků a lanovek. Nejvyšší vrchol této oblasti, Pic Blanc, nabízí panoramatický výhled na Alpy a mnoho z alpských nejslavnějších hor.

Mapa sjezdovek v Villard Reculas (Francie, Grandes Rousses)
Mapa sjezdovek v Villard Reculas (Francie, Grandes Rousses)

Mapa sjezdovek – Villard-Reculas

Celá tato oblast nabízí 131 sjezdovek s celkovou délkou přes 250 kilometrů. Nádherné prostředí Francouzských Alp a také velké množství slunečných dní. V této oblasti bývá až 300 slunečných dní v průběhu roku.

Villard Reculas je součástí velké lyžařské oblasti, která zahrnuje několik různých středisek – Alpe d’Huez, Auris, Clavans, Le Freney d’Oisans, La Garde, Oz en Oisans, Villard Reculas a Vaujany. Jedná se o jednu z největších lyžařských oblastí ve Francii- celková délka upravovaných sjezdovek je 250 kilometrů, 131 sjezdovek, 84 vleků a lanovek a 923 zasněžovacích tyčí a sněhových děl!

Přečtěte si:  Les Grandes Rousses

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.