Mountains Paragliding Snow

Abondance

Zimní dovolená a lyžování v Abondance (Portes-du-Soleil, Francie, Švýcarsko)
Zimní dovolená a lyžování v Abondance (Portes-du-Soleil, Francie, Švýcarsko)

Základní informace o lyžařském středisku Abondance

Lyžařské středisko Abondance
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Portes du Soleil
Nadmořská výška 1140 – 1700 metrů
Počet sjezdovek 17
Délka sjezdovek
Počet lanovek 8 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 3
Modré sjezdovky 9
Červené sjezdovky 3
Černé sjezdovky 2
WWW stránky www.abondance.org

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Abondance

Francouzské lyžařské středisko Abondance je součástí Portes du Soleil. Abondance patří spíše menší a níže položená lyžařská střediska ve Francouzských Alpách. Součástí areálu je 17 sjezdovek – 3 zelené sjezdovky, 9 modrých, 3 červené a 2 černé. Díky tomu, že je Abondance součástí oblasti Portes du Soleil, najdete zde mnohem větší možnosti trávení zimní dovolené na lyžích.

Lyžařská oblast Portes du Soleil ve francouzských alpách představuje obrovský areál. Najdete tady 430 sjezdovek o celkové délce přes 650 kilometrů. Dále je zde 209 lyžařských vleků a lanovek. Pro lyžaře i snowboardisty je tady připraveno mnoho ski parků nabízející nejrůznější možnosti adrenalinového vyžití. Mezi další střediska v oblasti Abondance patří i Avoriaz, Châtel, La Chapelle d’Abondance, La Grande Terche, Les Gets, Montriond, Morzine, Saint Jean d’Aulps, Champoussin, Champéry, Les Crosets, Morgins a Torgon.

Mapa sjezdovek Abondance (Portes-du-Soleil, Francie, Švýcarsko)
Mapa sjezdovek Abondance (Portes-du-Soleil, Francie, Švýcarsko)

Mapa sjezdovek – Abondance

Lyžařské středisko Abondance také nabízí ideální spojení i pro cestu z České republiky. Vzdálenost mezi Abondance a Prahou je jen něco málo přes 900 kilometrů. Nachází se na pomezí Francie a Švýcarska, je vzdálené pouze jednu hodinu jízdy od letiště v Ženevě. Takže na zimní dovolenou na lyžích ve Francii do Abondance můžete vyrazit i letadlem.

Abondance také nabízí ideální podmínky i pro začínající lyžaře. V tomto lyžařském areálu se nachází několik sjezdovek, které jsou spíše lehčí. Toto zimní středisko se tedy hodí pro všechny, kdo si chtějí užít zimní dovolenou na lyžích ve Francii a přitom si ale netroufají do velkých středisek jako Val Thorens nebo Tignes.

Přečtěte si:  Zkušenosti z lyžování ve Francii - lyžování v Tignes

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.