Mountain Alps Winter Snowy Mountain

Auris en Oisans

Lyžování a zimní dovolená v Auris-en-Oisans (Francie, Grand Domaine)
Lyžování a zimní dovolená v Auris-en-Oisans (Francie, Grand Domaine)

Základní informace o lyžařském středisku Auris en Oisans

Lyžařské středisko Auris-en-Oisans
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Grandes Rousses
Nadmořská výška 1600 – 2200 metrů
Počet sjezdovek 21
Délka sjezdovek 40 kilometrů
Počet lanovek 13 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 5
Modré sjezdovky 7
Červené sjezdovky 7
Černé sjezdovky 2
WWW stránky www.auris-en-oisans.fr

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Auris en Oisans

Zimní lyžařské středisko Auris en Oisans je součástí lyžařské oblasti Alpe d’Huez, nebo také Grand Domaine nebo také Les Grandes Rousses. Celý tento velký lyžařský areál ve Francii zahrnuje 8 propojených lyžařských středisek ve Francii a nabízí 220 kilometrů sjezdovek. Auris en Oisans je také proslavený tím, že jde zde průměrně 300 slunečných dní v roce– co víc si prát na zimní dovolenou na lyžích ve Francii?

Lyžařský areál Auris en Oisans nabízí 40 kilometrů upravených sjezdovek – 5 zelených, 7 modrých, 7 červených a 2 černé sjezdovky. To ale určitě není všechno! Z Auris en Oisans máte velmi pohodlný přístup i do všech okolních areálů které jsou vzájemně propojené prostřednictvím vleků a lanovek. Můžete si tak při své zimní dovolené užívat lyžování sjezdovkách o celkové délce 220 kilometrů.

Mapa sjezdovek Auris-en-Oisans (Francie, Grand Domaine)
Mapa sjezdovek Auris-en-Oisans (Francie, Grand Domaine)

Mapa sjezdovek – Auris en Oisans

Lyžařská oblast, kde se nachází zimní středisko Auris en Oisans je součástí velké lyžařské oblasti, která zahrnuje 8 různých středisek – Alpe d’Huez, Auris, Clavans, Le Freney d’Oisans, La Garde, Oz en Oisans, Villard Reculas a Vaujany. Celá tato oblast má 220 kilometrů upravených sjezdovek s nádherným výhledem na Mont Blanc, Grand Paradis, Meije a francouzský národní park Ecrin.

Mezi zajímavosti zdejší lyžařské oblasti patří mimo jiné i jedna z nejdelších sjezdovek v Evropě14 kilometrů dlouhá sjezdovka Sarenne, pokud se ji rozhodnete zdolat, připravte se na jedinečný lyžařský zážitek, na 1,5 hodinu dlouhou jízdu po nádherných, zasněžených svazích Francouzských Alp. Podobný zážitek nabízí jen velmi málo lyžařských areálů nejenom ve Francii ale i na celém světě. Pokud tedy nevíte kam na zimní dovolenou na lyže, vyzkoušejte Auris en Oisans a nebudete litovat!

Přečtěte si:  Saint Sorlin d'Arves

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.