Wilder Kaiser Winter Mountains Alps

Megeve

Lyžování a zimní dovolená v Megève (Mont Blanc, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Megève (Mont Blanc, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Megeve

Lyžařské středisko Megeve
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Évasion Mont-Blanc
Nadmořská výška 1050 – 2350 metrů
Počet sjezdovek 182
Délka sjezdovek 325 kilometrů
Počet lanovek 86 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 33
Modré sjezdovky 52
Červené sjezdovky 64
Černé sjezdovky 33
WWW stránky www.megeve.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Megeve

Lyžařský areál Megeve (Megève) ve Francii leží asi 10 km od hlavní silnice z Ženevy do Chamonix a je to údajně jedno z nejkrásnějších lyžařských středisek ve Francii. Pokud nevíte kam na zimní dovolenou na lyžích, Megeve by rozhodně nemělo uniknout vaší pozornosti.

Megeve je součástí lyžařské oblasti Mont Blanc. Celá tato oblast zahrnuje přes 440 kilometrů sjezdovek a nabízí tak obrovské možnosti nejenom lyžování ale je zde i několik snow praků, desítky kilometrů upravených běžeckých tratí nebo areálů které jsou vyhrazené pro začínající lyžaře.

Vesnice Megeve si také na rozdíl od jiných horských středisek ve Francii, dokázala zachovat charakter typické horské vesnice. Takže tady na rozdíl od některých jiných středisek nenajdete „sídliště“ z hotelů, ale převažují zde horské chaty a chalupy nebo hotely v tomto stylu.

Mapa sjezdovek v Megève (Mont Blanc, Francie)
Mapa sjezdovek v Megève (Mont Blanc, Francie)

Mapa sjezdovek – Megeve

Zimní lyžařské středisko Megeve ve Francii patří mezi spíše ty níže položená střediska. Zdejší sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 1050 – 2350 metrů. Ale i přesto zde najdete ideální podmínky pro lyžování. Celé středisko nabízí 182 sjezdovek – 33 zelených sjezdovek, 52 modrých sjezdovek, 64 červených sjezdovek a 33 černých sjezdovek. Je to tedy ideální místo pro vaši zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

Díky své poloze také Megeve nádherný výhled na nejvyšší horu Evropy – Mt. Blanc. Díky své poloze máte z Megeve velmi dobrý přístup i do dalších lyžařských středisek v této oblasti – mezi střediska poblíž Megeve patří: Praz Sur Arly (5 km), Combloux (6 km), La Giettaz (8 km), Flumet (9 km), Saint Gervais (10 km),

Přečtěte si:  Saint-Nicolas-de-Véroce

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.