Wilder Kaiser Winter Mountains Alps

Megeve

Lyžování a zimní dovolená v Megève (Mont Blanc, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Megève (Mont Blanc, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Megeve

Lyžařské střediskoMegeve
OblastFrancouzské Alpy
Lyžařská oblastÉvasion Mont-Blanc
Nadmořská výška1050 – 2350 metrů
Počet sjezdovek182
Délka sjezdovek325 kilometrů
Počet lanovek86 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky33
Modré sjezdovky52
Červené sjezdovky64
Černé sjezdovky33
WWW stránkywww.megeve.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Megeve

Lyžařský areál Megeve (Megève) ve Francii leží asi 10 km od hlavní silnice z Ženevy do Chamonix a je to údajně jedno z nejkrásnějších lyžařských středisek ve Francii. Pokud nevíte kam na zimní dovolenou na lyžích, Megeve by rozhodně nemělo uniknout vaší pozornosti.

Megeve je součástí lyžařské oblasti Mont Blanc. Celá tato oblast zahrnuje přes 440 kilometrů sjezdovek a nabízí tak obrovské možnosti nejenom lyžování ale je zde i několik snow praků, desítky kilometrů upravených běžeckých tratí nebo areálů které jsou vyhrazené pro začínající lyžaře.

Vesnice Megeve si také na rozdíl od jiných horských středisek ve Francii, dokázala zachovat charakter typické horské vesnice. Takže tady na rozdíl od některých jiných středisek nenajdete „sídliště“ z hotelů, ale převažují zde horské chaty a chalupy nebo hotely v tomto stylu.

Mapa sjezdovek v Megève (Mont Blanc, Francie)
Mapa sjezdovek v Megève (Mont Blanc, Francie)

Mapa sjezdovek – Megeve

Zimní lyžařské středisko Megeve ve Francii patří mezi spíše ty níže položená střediska. Zdejší sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 1050 – 2350 metrů. Ale i přesto zde najdete ideální podmínky pro lyžování. Celé středisko nabízí 182 sjezdovek – 33 zelených sjezdovek, 52 modrých sjezdovek, 64 červených sjezdovek a 33 černých sjezdovek. Je to tedy ideální místo pro vaši zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

Díky své poloze také Megeve nádherný výhled na nejvyšší horu Evropy – Mt. Blanc. Díky své poloze máte z Megeve velmi dobrý přístup i do dalších lyžařských středisek v této oblasti – mezi střediska poblíž Megeve patří: Praz Sur Arly (5 km), Combloux (6 km), La Giettaz (8 km), Flumet (9 km), Saint Gervais (10 km),

Přečtěte si:  La Clusaz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..