Paragliding Paraglider Mountains

Počasí ve Francii – Val d’Isère a Tignes

Počasí v Tignes a Val d'Isere
Počasí v Tignes a Val d'Isere

Všechny lyžaře, kteří se chystají strávit svou zimní dovolenou na lyžích ve Francouzských Alpách – například v lyžařském středisku Val d’Isère a Tignes (které jsou součástí Espace Killy), určitě zajímá to, jaké tam mohou čekat počasí, a jestli se nemusí být nedostatku sněhu.

Počasí v Tignes a Val d’Isère = sníh a sluníčko?

Zimní sezóna začíná v oblasti Espace Killy (kde se nachází i Val d’Isère a Tignes) už na konci listopadu a trvá až do konce dubna. Tedy něco přes pět měsíců. Po většinu této doby nemusíte mít ani tu nejmenší obavu, že by zde byl nedostatek sněhu.

Díky tomu, že například sjezdovky v Tignes se rozkládají od nadmořské výšky 2100 metrů až nad 3000 metrů nad mořem, tak je to tady se sněhem mnohem lepší než v našich českých horách. I když nastane období, že i několik týdnů nesněží, tak díky kvalitnímu zázemí a stovkám sněhových děl jsou sjezdovky vždy bílé, i když v jejich okolí začnou vykukovat skály. Obvykle ale v Tignes nebo Val d’Isère najdete minimálně jeden metr sněhu

Přečtěte si:  Nejlepší lyžování ve Francii - nejlepší lyžařská střediska

Tignes a Val d’Isère je také známé tím, že zde statistiky víc než 50% dní v průběhu zimní sezóny je jasné a slunečné počasí. Díky vysoké nadmořské výšce se na zimní dovolené ve Val d’Isère a Tignes nejenom skvěle zalyžujete, ale také se můžete i trochu opálit.

Aktuální počasí v Tignes a Val d’Isère a dlouhodobá předpověď

Jaká je Vaše zkušenost s počasím v Tignes. Zažili jste zde při své zimní dovolené pěkné počasí a sluníčko, nebo jste měli smůlu a celou dovolenou Vám tam sněžilo a byla mlha? Podělte se o svoz zkušenost s počasím ve Val d’Isère a Tignes v diskusi pod článkem!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.