Alps Tirol Austria Landscape

Savojské Alpy – lyžování ve Francii

Savojské Alpy - zimní dovolená a lyžování
Savojské Alpy - zimní dovolená a lyžování

Savojské Alpy jsou asi jedna z nejkrásnějších Alpských oblastí. Savojské Alpy jsou také nejvyhledávanějším cílem lyžařů a milovníků zimních sportů. Na území Savojských Alp se nacházejí ty nejznámější a nejlepší lyžařské areály a sjezdovky v Evropě.

Savojské Alpy – nejvyšší hora Evropy Mt. Blank

Savojské Alpy jsou nejnavštěvovanější i z toho důvodu, že na jejich území se nachází nejvyšší Evropská hora – Mt. Blank, který se tyčí do výšky 4,810.45 m (souřadnice Mt. Blank jsou 45°50′1″N 6°51′54″E  /  45.83361°N 6.865°E  / 45.83361; 6.865 45 ° 50’1 “N 6 ° 51’54” E

Savojské Alpy = Francouzské Alpy?

Mnoho lidí si myslí, že Savojské Alpy znamená to stejné jako Francouzské Alpy. Ale není to tak úplně stejné. Savojské Alpy je označení pouze pro část Alpského masivu, který se nachází na území Francie. A naopak oblast Savojských Alp se nenachází pouze na území Francie. Menší část oblasti, která se označuje, jako Savojské Alpy se nachází i na území Švýcarska. Konkrétně se Savojské Alpy rozkládají až k Ženevskému jezeru.

Lyžování a Savojské Alpy

Lyžování a Savojské Alpy patří jednoznačně k sobě. V oblasti Savojských Alp se nacházejí jedny z nejlepších lyžařských svahů v Evropě. Mezi nejznámější střediska v Savojských Alpách patří jednoznačně Evian, Samoëns, Annency, Chamonix a Albertville – pro ty kdo se zatím neorientují tak napovíme názvy jako Tignes, Les Menuires , Val Thorens a další známá jména

Přečtěte si:  Saint Colomban des Villards

Lyžařská střediska jsou proslavená mimo jiné i tím, že se nemusíte trápit, jestli to budete mít z hotelu daleko na sjezdovku, většina hlavních ubytovacích kapacit v lyžařských střediscích v Savojských Alpách se nachází pouze desítky nebo maximálně stovky metrů od sjezdovek.

Také nemusíte mít strach, že byste si nevybrali tu správnou sjezdovku, která by odpovídala Vašemu lyžařskému umění. Nejsou zde výjimkou lyžařské areály, které nabízejí i přes 300 kilometrů sjezdovek v jednom areálu (tedy oproti 5-6 sjezdovkám v českých zimních střediscích zde často najde 100 nebo 150 sjezdových tratí, které se s tím co nabízí ty nejlepší areály v ČR, vůbec nedá srovnávat.

Savojské Alpy – to je i nejznámější lyžařská oblast Tři údolí (Les Trois Vallées).

2 comments

  1. Ahoj, rád bych se zajel podívat do Francie na lyže, ale co jsem tak koukal na ceny zájezdů, tak nejlevnější je to asi až v Březnu. Takže mám dotaz, vyplatí se ještě v březnu jezdit na lyže do Francie, nebo je to tam jako tady u nás na horách = sníh nic moc?

    1. Pokud nepojedeš do nějakého nízko položeného střediska, nebo pokud zrovna nebiude nějaká velká obleva, tak lyžování i v březnu je ve Francii vpohodě. Konkrétně mám zkušenost třeba z Tignes (Espace Killy), kde jsem jednou byl až v druhé polovině března. Sněhu tam bylo víc než dost, lyžování úplně super, a to nejlepší bylo, že jsem vrátil opálený jako z letní dovolené = tou dobou už tam začínalo být pěkně teplo, že se odpoledne skoro ani nedalo vydržet v bundě bylo to spíše na svetr

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.