Grande Sassi%C%Are Alps Mountain

Paradiski

Lyžování a zimní dovolená v Paradiski (Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Paradiski (Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Paradiski

Lyžařské středisko Paradiski
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast
Nadmořská výška 1250 – 3250 metrů
Počet sjezdovek 236
Délka sjezdovek 425 kilometrů
Počet lanovek 236 velků a lanovek
Zelené sjezdovky 12
Modré sjezdovky 108
Červené sjezdovky 78
Černé sjezdovky 38
WWW stránky www.paradiski.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Paradiski

Paradiski je zimní lyžařský areál ve Francouzských Alpách. Je to jedna z největších lyžařských oblastí ve Francii. Najdete zde neuvěřitelných 425 kilometrů sjezdovek, které se nacházejí na nadmořské výšce od 1200 do 3250 metrů nad mořem. Zimní lyžařské areály v oblasti Paradiski nabízejí vynikající podmínky a zázemí pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

Lyžařská oblast Paradiski zahrnuje tři hlavní střediska:

  • Les Arcs
  • Peisey Vallandry
  • La Plagne

Tyti zimní lyžařské areály se skládají dohromady z 20 vesnic a nabízejí opravdu širokou nabídku všech možných služeb. Vybere si zde opravdu každý, ať už se jedná o partu studentů nebo náročnější milovníky zimního lyžování ve Francii.

Mapa sjezdovek v Paradiski (Francie)
Mapa sjezdovek v Paradiski (Francie)

Mapa sjezdovek – Paradiski

Všechny lyžařské areály v oblasti Paradiski jsou vzájemně propojeny sítí vleků, lanovek a ski busů. Při své zimní dovolené na lyžích nebo na snowboardu v této oblasti si tak můžete užít 425 kilometrů sjezdovek. 70% sjezdovek se nachází v nadmořské výšce nad 2000 metrů a v okolí areálu Paradiski se nachází hned několik alpských vrcholů s výškou nad 3000 metrů. Což je záruka toho, že zde najdete vždy vynikající sněhové podmínky.

Celá oblast Paradiski ale nabízí mnohem víc. Nachází se zde 2 snowparky, 153 kilometrů upravených tratí pro běh na lyžích nebo také dvě U-rampy. Další zajímavostí je například olympijská bobová dráha, kde se odehrávaly závody v jízdě na bobech na zimní olympiádě v Albertvile.

Přečtěte si:  Francouzské Alpy

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.