Mountain Landscape Mountains Snow

Espace Killy

Lyžování a zimní dovolená v Espace Killy (Val d’Isère, Tignes, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Espace Killy (Val d’Isère, Tignes, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Espace Killy

Lyžařské středisko Espace Killy
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Espace Killy
Nadmořská výška 1550 – 3450 metrů
Počet sjezdovek 159
Délka sjezdovek 300 kilometrů
Počet lanovek 138 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 23
Modré sjezdovky 67
Červené sjezdovky 40
Černé sjezdovky 29
WWW stránky www.espacekilly.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Espace Killy

Zimní lyžařský areál Espace Killy se nachází ve Francii, na území Savojských Alp. Celá tato oblast je proslavená tím nejlepším lyžováním ve Francii. Místní zimní střediska – Val d’Isère a především Tignes, bývají pravidelně zařazována mezi ty nejlepší lyžařské areály nejenom v Evropě, ale i na celém světě.

Espace Killy zahrnuje dva velké lyžařské areály:

  • Val d’Isère
  • Tignes

Espace Killy nabízí opravdu jedinečné podmínky pro lyžování a zimní dovolenou. Je to jedno z mála středisek ve Francii kde můžete lyžovat v nadmořské výšce přes 3000 metrů. V Espace Killy je hned několik sjezdovek, kde se budete pohybovat nad touto hranicí. Přímo z lyžařského areálu v Tignes, který se sám nachází v nadmořské výšce 2400 metrů, se můžete velmi pohodlně dostat pomocí podzemní lanovky až na vrchol Grande Motte, a užít si lyžování v nadmořské výšce 3456 metrů. A věřte, že to je opravdu nezapomenutelný zážitek!

Mapa sjezdovek v Espace Killy (Val d’Isère, Tignes, Francie)
Mapa sjezdovek v Espace Killy (Val d’Isère, Tignes, Francie)

Mapa sjezdovek – Espace Killy

Celá oblast Espace Killy nabízí přes 300 kilometrů vynikajících sjezdovek. O kvalitě zdejších sjezdovek svědčí mimo jiné i to že jak v Tignes, tak i ve Val d’Isère se pravidelně konají závody světového poháru nebo mistrovství světa. Celkem zde najdete 159 sjezdovek – 23 zelených, 67 modrých, 40 červených a 29 černých. Nechybí zde ani několik snowparků nebo velmi kvalitní U-rampa v Tignes.

Espace Killy najdete i jedny z nejtěžších sjezdovek – Face, Sache nebo lehčí OK či Orange. Na těchto sjezdovkách se pravidelně prohánějí nejlepší závodní lyžaři. Při své zimní dovolené v Espace Killy, pak máte poměrně dobrou šanci, že zde narazíte na nějaký závod a budete si tak moci vyzkoušet lyžování hned vedle slavných jen lyžařského sportu.

Espace Killy je opravdu nádherná zimní lyžařská oblast, která je navíc i velmi dobře připravená na návštěvníky z Česka. Snad jako jediné zimní lyžařské středisko ve Francii má své webové stránky i v češtině. Pokud hledáte to nejlepší lyžování ve Francii nebo pokud si chcete prožít nezapomenutelnou zimní dovolenou na lyžích nebo na snowboardu, Espace Killy a Val d’Isère a Tignes jsou pro vás ta správná volba

Přečtěte si:  Saint-Jean d'Aulps

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.