Mont Blanc Mountain Chamonix Needle

Val Thorens

Zimní dovolená a lyžování ve Val Thorens (Francie, Tři údolí)
Zimní dovolená a lyžování ve Val Thorens (Francie, Tři údolí)

Základní informace o lyžařském středisku Val Thorens

Lyžařské středisko Val Thorens
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Tři údolí (Les Trois Vallées)
Nadmořská výška 1800 – 3250 metrů
Počet sjezdovek 67
Délka sjezdovek 140 kilometrů
Počet lanovek 26
Zelené sjezdovky 8
Modré sjezdovky 27
Červené sjezdovky 25
Černé sjezdovky 7
WWW stránky www.valthorens.com

Mapa sjezdovek - Val Thorens (Francie, Tři údolí)
Mapa sjezdovek - Val Thorens (Francie, Tři údolí)

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Val Thorens

Val Thorens je bezesporu jedno z nejlepších lyžařských středisek ve Francii. Pokud si ho vyberte jako místo pro vaši zimní dovolenou na lyžích ve Francii, určitě nebude litovat! Val Thorens je součástí lyžařské oblasti Tři údolí a patři mezí ty výše položená lyžařská střediska. Rozkládá se od nadmořské výšky 2100 metrů až do 3250 metrů. Nabízí tak možnost lyžovaní na dlouhých sjezdovkách s velkým převýšením.

Ze zimního lyžařského střediska Val Thorens jsou dostupné hned 3 lyžařské oblasti ve Francouzských alpách – Val Thorens-Orelle (140 km sjezdovek), la Vallée des Bellleville (300 km sjezdovek) a Les Trois Vallées (600 km sjezdovek).

Mapa sjezdovek – Val Thorens

Val Thorens je unikátní především v tom, že zde máte zaručenou jistotu sněhu – většina sjezdovek se nachází v nadmořské výšce nad 2000 metrů nad mořem. Středisko je také vybaveno více než 2000 kusy zasněžovací techniky (sněhová děla a tyče). Val Thorens také nabízí jednu z nejdelších lyžařských sezón ve Francii – zpravidla zde lyžování začíná již v polovině listopadu a končí až v polovině května.

Val Thorens se tak řadí ke střediskům jako je například Tignes nejlepší lyžování ve Francii a v Evropě vůbec! Samozřejmostí zde jsou snow parky, oblasti určené pro free style jízdu ve volném terénu nebo areály určené pro nejmenší. Pokud máte rádi Alpy, sníh a to nejlepší lyžování, měli byste svoji zimní dovolenou na lyžích ve Francii strávit právě ve Val Thorens.

Přečtěte si:  Risoul

2 comments

  1. Ahoj, chystáme se na konci března do Francie na lyže, zatím to vypadá právě na Val Thorens nebo Les Menuires ale rozhodně to budou Tři údolí. Nemáte někdo nějaký tip co tam určitě nevynechat a kam bychom se určitě měli podívat? Jaké jsou nejlepší sjezdovky v téhle oblasti? Předem díky za rady

    1. čau, tuto oblast dobře znám, už jsem tady byl 4x autobusem. Pokaždé to byl super zážitek. Osobně bych doporučil usadit se spíše v Les Menuires. To je uprostřed a je tam dobrá dostupnost do celého okolí. Z mého pohledu je to taky nejlepší středisko. Val Thorens je taky fajn, ale na můj vkus je tam pokaždé moc narváno, takže to je tak na jeden den se tam zajet podívat ale na klidné a pohodové lyžování to myslím moc není …

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.