Mountains Technology Post Card Red

Peisey-Vallandry

Lyžování a zimní dovolená v Peisey-Vallandry (Paradiski, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Peisey-Vallandry (Paradiski, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Peisey-Vallandry

Lyžařské střediskoPeisey-Vallandry
OblastFrancouzské Alpy
Lyžařská oblastParadiski
Nadmořská výška1563 – 2332 metrů
Počet sjezdovek25
Délka sjezdovek37 kilometrů
Počet lanovek9 lanovek
Zelené sjezdovky1
Modré sjezdovky13
Červené sjezdovky9
Černé sjezdovky2
WWW stránkywww.peisey-vallandry.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Peisey-Vallandry

Peisey-Vallandry je vysokohorské lyžařské středisko ve Francii, v lyžařské oblasti Paradiski, která zahrnuje další dvě známá střediska – Les Arcs a La Plange. Peisey-Vallandry je nejmenší středisko v této oblasti – zahrnuje pouze 37 kilometrů sjezdovek. Ale díky svému napojení na další dvě střediska máte z Peisey-Vallandry přístupných přes 200 kilometrů nejlepších sjezdovek ve Francii.

Zimní lyžařské středisko Peisey-Vallandry zahrnuje celkem 5 vesnic – Landry, Peisey, Nancroix, Vallandry a Plan-Peisey. Tím se odlišuje od některých jiných lyžařských středisek ve Francii, protože ve vesnicích v Peisey-Vallandry celoročně žijí lidé. Peisey-Vallandry také nabízí nádherný výhled na Mont-Blanc, Beaufortain, Vanoise a údolí Tarentaise.

Mapa sjezdovek v Peisey-Vallandry (Paradiski, Francie)
Mapa sjezdovek v Peisey-Vallandry (Paradiski, Francie)

Mapa sjezdovek – Peisey-Vallandry

Peisey-Vallandry je ideálním místem pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii! Nachází se zde jedna z nejdelších evropských sjezdovek pro začátečníky – 7 kilometrů dlouhá La Foret, která má převýšení 700 metrů. Narozdíl od jiných dlouhých sjezdovek ve Francii jako Face nebo Sache v Espace Killy, tuto sjezdovku zvládne i začínající lyžař a užije si 7 kilometrů dlouhou jízdu po zasněžených svazích Francouzských alp.

Pokud se chystáte na zimní dovolenou do Francie, lyžařské středisko Peisey-Vallandry určitě stojí za zvážení. Najdete zde vždy dostatek přírodního sněhu. Peisey-Vallandry nabízí nejlepší kvalitu sněhu. A pokud by vám nestačili místní sjezdovky, máte zde velmi snadný přístup i do okolních areálů v oblasti ParadiskiPeisey-Vallandry spojuje dvě další lyžařské oblasti Les Arcs a La Plagne. Do těchto areálů se velmi pohodlně dostanete pomocí lanovky Vanoise Express.

Přečtěte si:  La Plagne

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..