Snow Town Winter City Blizzard

Les Grandes Rousses

Lyžování a zimní dovolená v Les Grandes Rousses (L'Alpe d'Huez, Francie)
Lyžování a zimní dovolená v Les Grandes Rousses (L'Alpe d'Huez, Francie)

Základní informace o lyžařském středisku Les Grandes Rousses

Lyžařské středisko Les Grandes Rousses
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Les Grandes Rousses
Nadmořská výška 1100 – 3300 metrů
Počet sjezdovek 132
Délka sjezdovek 240 kilometrů
Počet lanovek 84 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 41
Modré sjezdovky 34
Červené sjezdovky 40
Černé sjezdovky 16
WWW stránky www.alpedhuez.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Les Grandes Rousses

Lyžařská oblast Les Grandes Rousses (Grand Domaine) zahrnuje celkem 5 vzájemně propojených areálů, které dohromady nabízejí 240 kilometrů nejlepšího lyžování ve Francii. Celý areál se rozkládá v nadmořské výšce od 1100 až do 3300 metrů nad mořem. Pro sjezdové lyžování je zde vyhrazeno celých 840 hektarů.

Zimní lyžařský areál zahrnuje těchto 5 středisek ve Francii:

  • Auris en Oisans
  • La Garde
  • Oz en Oisans
  • Vaujany
  • Villard-Reculas

Celá tato oblast nabízí sjezdové lyžování s převýšením 2230 metrů. Kromě 240 kilometrů dokonale upravených sjezdovek zde najdete i mnoho dalšího – snowparky, tratě pro jízdu na běžkách, nebo také sjezdovky na kterých pravidelně probíhají mezinárodní závody.

Mapy sjezdovek v Les Grandes Rousses (L'Alpe d'Huez, Francie)
Mapy sjezdovek v Les Grandes Rousses (L'Alpe d'Huez, Francie)

Mapa sjezdovek – Les Grandes Rousses

Les Grandes Rousses nabízí 41 zelených, 34 modrých, 40 červených a 16 černých sjezdovek v celkové délce 240 kilometrů. O rychlý provoz se zde stará 84 vleků a lanovek s celkovou kapacitou 102 600 lyžařů za hodinu. Máte tedy jistotu, že zde strávíte zimní dovolenou na lyžích, bez toho že byste museli čekat v dlouhých frontách.

V zimních areálech v oblasti Les Grandes Rousses najdete také dva snowparky s atrakcemi jako je U-rampa, mnoho různých skoků. Jeden snowpark je upravený pro pokročilé lyžaře, druhý pak pro začátečníky, kteří se chtějí vyzkoušet adrenalinovou jízdu. Dále v areálu najdete i dvě sjezdovky, na kterých se pravidelně konají závody světového poháru a mistrovství světa v alpských disciplínách.

Najdete zde i mnoho dalšího – unikátní ledová jeskyně v nadmořské výšce 2700 metrů nad mořem. Přes 50 kilometrů tratí pro běžky, sáňkařskou dráhu nebo areály pro začínající lyžaře. Nebo také hned 4 sjezdovky, které mají převýšení přes 2000 metrů. V Les Grandes Rousses rozhodně najdete ty nejlepší podmínky pro zimní dovolenou na lyžích.

Přečtěte si:  Vaujany

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.