Snowboarding Snowboard Winter Theme

Les Menuires

Zimní dovolená a lyžování v Les Menuires (Francie, Tři údolí)
Zimní dovolená a lyžování v Les Menuires (Francie, Tři údolí)

Základní informace o lyžařském středisku Les Menuires

Lyžařské středisko Les Menuires
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Tři údolí (Les Trois Vallées)
Nadmořská výška 1850 – 3100 metrů
Počet sjezdovek 77
Délka sjezdovek
Počet lanovek 33 lanovek
Zelené sjezdovky 12
Modré sjezdovky 35
Červené sjezdovky 24
Černé sjezdovky 6
WWW stránky www.lesmenuires.com

Mapa sjezdovek - Les Menuires (Francie, Tři údolí)
Mapa sjezdovek - Les Menuires (Francie, Tři údolí)

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Les Menuires

Zimní lyžařské středisko Les Menuires se nachází přímo v centru lyžařské oblasti Tři údolí (Les Trois Valées) ve Francouzských alpách. Nabízí ideální podmínky pro zimní dovolenou na lyžích ve Francii. Díky své poloze nabízí lyžování jak v samotném Les Menuires, tak v nedalekém Val Thorens.

V oblasti Les Menuires najdete celkem 77 sjezdovek – z toho 12 zelených sjezdovek, 35 modrých sjezdovek, 24 červených sjezdovek a 6 černých sjezdovek, určených pro ty nejnáročnější lyžaře, kteří si chtějí pořádně užít svoji zimní dovolenou na lyžích ve Francii.

Mapa sjezdovek – Les Menuires

Většina sjezdovek se nachází v nadmořské výšce 2500 metrů nad mořem, což je záruka dostatku sněhu. V oblasti Les Menuires najdete i několik zón určených pro lyžaře kteří jsou příznivci free style lyžování ve volném terénu.

Zimní lyžařské středisko Les Menuires nabízí i skvělé podmínky pro ty nejmladší lyžaře. Pro všechny děti, které mají méně než 15 let je vstup na lanovky a vleky zdarma. Les Menuires nabízí i speciální permanentku pro začátečníky, která je zdarma a opravňuje jejího držitele ke vstupu na 11 vleků a lanovek. Pro začátečníky je zde určena i jedna vyhrazená zóna La Croisette. Pokud tedy nejste zkušeným lyžařem, a váháte, jestli vyrazit na zimní dovolenou do Francouzských Alp, Les Menuires pro vás určitě bude to pravé a svoji zimní dovolenou na lyžích ve Francii si zde skvěle užijete.

Přečtěte si:  Portes du Soleil

2 comments

  1. Les Menuires ve Francii je moje nejoblíbenější místo pro lyžování. Mohu všem doporučit! Jezdíme tam pravidelně každý rok, většinou v lednu. Jednou jsme tam byli s CK autobusem a další rok už jsme si přes internet našli vlastní ubytování a vyrazili autem. Autem ve čtyřech lidech do Les Menuires ve Francii to bylo úplně v pohodě, dojeli jsme bez problému.
    S parkováním na místě pak také nebyl žádný problém, venku se dá parkovat zadarmo, platili se jen podzemní garáže. Vyrážíme tam většinou v lednu, kdy je tam relativně klid, ještě před tím než začne hlavní sezóna. Je to fakt nejlepší lyžování ve Francii co znám

    1. v Les Menuires jsem byl jen jednou, vloni v únoru, a nebyl jsem z toho tak nadšený. Pravda, byla to hlavní sezóna a také nám moc nevyšlo počasí, skoro celý týden sněžilo a to se pak nelyžuje moc dobře, když není pořádně vidět a nestíhají upravovat sjezdovky. Takže já osobně moc nemám chuť Les Menuires opakovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.