Alps Restaurant Mountain Terrace

Combloux

Lyžování a zimní dovolená v Combloux (Francie, Évasion Mont-Blanc)
Lyžování a zimní dovolená v Combloux (Francie, Évasion Mont-Blanc)

Základní informace o lyžařském středisku Combloux

Lyžařské středisko Combloux
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Évasion Mont-Blanc
Nadmořská výška 1100 – 1930 metrů
Počet sjezdovek 63
Délka sjezdovek 100 kilometrů
Počet lanovek 32 vleků a lanovek
Zelené sjezdovky 11
Modré sjezdovky 17
Červené sjezdovky 28
Černé sjezdovky 7
WWW stránky www.combloux.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Combloux

Francouzské lyžařské středisko Combloux je součástí lyžařské oblasti Mont Blanc. Celá tato oblast ve Francii zahrnuje 355 sjezdovek o celkové délce 430 kilometrů. Combloux se nachází jen 30 kilometrů od Chamonix. Combloux je nádherné alpské středisko s vynikajícím výhledem na Mt. Blank.

Combloux nabízí přes 100 kilometrů sjezdovek. Najdete zde 11 zelených sjezdovek, 18 modrých sjezdovek, 28 červených sjezdovek a 7 černých sjezdovek. Kromě toho Combloux nabízí kvalitní zázemí i pro další aktivity na sněhu. Najdete zde 3 snow parky, U-rampu a také oblasti vyhrazené pro začínající lyžaře. V oblasti je také k dispozici několik desítek kilometrů běžeckých tratí.

Mapa sjezdovek v Combloux (Francie, Évasion Mont-Blanc)
Mapa sjezdovek v Combloux (Francie, Évasion Mont-Blanc)

Mapa sjezdovek – Combloux

Pokud se rozhodnete svoji zimní dovolenou strávit právě v Combloux, budete mít k dispozici i další lyžařská střediska v oblasti Mont Blanc jako jsou Argentière, Chamonix, Cordon, Le Tour, Les Contamines, Les Houches, Megève, Passy Plaine Joux a St Gervais Mont-Blanc. Budete si tak moci užít obrovské lyžařské oblasti, které dohromady zahrnuje přes 430 kilometrů upravených sjezdovek.

Samotné Combloux se rozkládá v nadmořské výšce 1100 – 1930 metrů. Combloux je typická horská vesnice v samém srdci Alp. Vesnice respektuje tradiční architekturu. Najdete zde typické horské chaty a chalupy, které jsou zcela ze dřeva, stejně jako tomu bylo po celá staletí. Combloux je velmi dobře dostupný, nachází se jen hodinu jízdy od Ženevy a je v dobrém dosahu i při cestách z České republiky.

Přečtěte si:  Méribel

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.