Mountains Alps Mountaineering Cold

Montgenevre

Lyžování a zimní dovolená v Montgenèvre (Francie, Itálie, Via Lattea)
Lyžování a zimní dovolená v Montgenèvre (Francie, Itálie, Via Lattea)

Základní informace o lyžařském středisku Montgenevre

Lyžařské středisko Montgenevre
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Via Lattea
Nadmořská výška 1860 – 2450 metrů
Počet sjezdovek 78
Délka sjezdovek 110 kilometrů
Počet lanovek 32 lanovek
Zelené sjezdovky 8
Modré sjezdovky 19
Červené sjezdovky 36
Černé sjezdovky 15
WWW stránky www.montgenevre.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Montgenevre

Montgenèvre je francouzské zimní lyžařské středisko, které se nachází na pomezí Francie a Itálie v Jižních Alpách. V celé oblasti se nachází přes 400 kilometrů sjezdovek. Díky své poloze nabízí Montgenèvre pohodlný přístup jak z Francie, tak i z Itálie. Pokud si při své zimní dovolené na lyžích chcete užít lyžování jak ve Francii, tak i v Itálii, Montgenèvre je pro vás to pravé.

Zimní lyžařské středisko Montgenèvre se rozkládá na dvou stranách hory. Na jižní straně je Chalvet a Serre-Thibaud Na severní straně pak Chalmettes, Gondrans a Aigle. Všech pět oblastí je vzájemně propojeno prostřednictvím vleků a lanovek a nabízí tak 110 kilometrů lyžování na 78 sjezdovkách. Najdete zde 8 zelených a 19 modrých sjezdovek pro začínající a méně zkušené lyžaře. A dále 36 červených a 15 černých sjezdovek pro zkušené lyžaře, kteří si chtějí pořádně užít svou zimní dovolenou na lyžích. Sjezdovky v oblasti Montgenèvre jsou v nadmořské výšce od1860 metrů do 2450 metrů.

Mapa sjezdovek v Montgenèvre (Francie, Itálie, Via Lattea)
Mapa sjezdovek v Montgenèvre (Francie, Itálie, Via Lattea)

Mapa sjezdovek – Montgenevre

Jednou z velkých výhod Montgenèvre je i to že skipas pro tuto oblast vás opravňuje ke vstupu i do přilehlých lyžařských středisek v Itálii – do Clavière, Cime saurel a Col Boeuf v oblasti Monts de la Lune. Jak Montgenèvre tak i Monts de la Lune (Mléčná dráha) jsou součástí oblasti Vialattea. Celá oblast Vialattea zahrnuje přes 400 kilometrů sjezdovek ve Francii a Itálii.

Montgenèvre lyžařský areál je otevřený non-stop od 4 prosince do 1 května. Pokud nevíte jestli vyrazit na zimní dovolenou na lyže do Francie nebo do Itálie, Montgenèvre vám umožní lyžování v obou těchto zemích. Pokud hledáte nejlepší lyžování, místo pro vaši zimní dovolenou na lyžích, Montgenèvre vás určitě dokáže uspokojit.

Přečtěte si:  Risoul

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.