Kid Action Extreme Trying Success

Val d’Isère

Lyžování a zimní dovolená ve Val d'Isere
Lyžování a zimní dovolená ve Val d'Isere

Val d’Isére je jedno z lyžařských středisek ve Francii. Konkrétně je Val d’Isére součástí lyžařské oblasti L´Espace Killy (Espace Killy). Val d’Isére nabízí nejenom ubytování přímo v blízkosti lanovek a sjezdovek, toto středisko je proslavené i pořádáním závodů Světového poháru v lyžování. Konaly se zde i závody zimní olympiády (v roce 1992 zde probíhala část závodů zimních olympijských her v Albertville)

Lyžování ve Val d’Isére

Zimní lyžařské středisko Val d’Isére ve francouzských Savojských alpách se rozkládá v horském údolí. Celé středisko je sevřeno vysokými horskými vrcholy. V této oblasti je soustředěno několik velmi známých sjezdovek. Mezi ně patří například:

  • Sjezdovka Orange (červená)
  • Sjezdovka OK (červená)
  • Sjezdovka Face (černá)
  • Sjezdovka Rhone Alpes (černá

A dále desítky dalších červených, černých, modrých nebo zelených sjezdovek.

Zimní dovolená ve Val d’Isére

Lyžařské středisko Val d’Isére je ideální místo pro vaši zimní dovolenou na lyžích. Samotné středisko Val d’Isére se nachází v nadmořské výšce 1850 metrů nad mořem. Většina hotelů a horských chat se nachází v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Díky propojení celé lyžařské oblasti L´Espace Killy (Espace Killy) pak můžete s jedním skipasem lyžovat na 300 kilometrech sjezdovek. Během týdenní zimní dovolené nemáte ani tu nejmenší šanci vyzkoušet všechny místní sjezdovky.

Přečtěte si:  Zimní dovolená na lyžích ve Francii

Kromě klasických sjezdových tratí se v této oblasti nachází i několik snow parků, které nabízejí velmi kvalitní terén pro všechny, kdo milují jízdu na snowboardu.

Lyžařská sezóna v L´Espace Killy (Espace Killy), trvá od konce listopadu (zpravidla poslední týden v listopadu) do konce dubna. Především v březnu a dubnu pak máte šanci kromě skvělého zážitku ze zimního lyžování i opálit se jako na dovolené u moře. Není výjimkou, aby zde celý týden byla nádherně modrá obloha s sluníčko.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.