Lake Mountain White Mount Chamonix

Lyžařské brýle, rukavice a helmy pro vaše pohodlí i bezpečí

brýleK nezbytnému lyžařskému vybavení, kromě kvalitních lyží a funkčního oblečení, patří také lyžařské brýle, rukavice a helmy. Jsou důležitým bezpečnostním prvkem, díky kterému lze v řadě případů předejít vážnějšímu zranění, avšak jsou také prvkem zajišťujícím tepelnou pohodu.

Oči máte jen jedny
O významu ochrany zraku není třeba hovořit a tak vyvstává jen otázka, jaké lyžařské brýle si z pestré nabídky vybrat. Lyžařské brýle jsou vyráběny z měkké pěny s mikrofleecem, která se postará o komfort jejich nošení a dokonalé přilnutí na obličej. Tato pěna může mít několik vrstev a množství těchto vrstev se liší podle jednotlivých modelů. Oči jsou chráněny v lyžařských brýlích sférickými dvojitými polykarbonátovými čočkami. Na výběr je čočka čirá, která může být vybavená zrcadlem a protizamlžovací úpravou, ale můžete zvolit i mnohé další barevné odstíny. Samozřejmostí je 100% UVA/UVB/UVC ochrana, přičemž sluneční filtr lyžařských brýlí může mít různou úroveň. Volba je jen na vás.

Funkční a pohodlná ochrana rukou
Současné lyžařské rukavice ve variantách pro sjezdové lyžování či běžkování splňují všechny požadavky kladené na funkční lyžařské oblečení. Materiály jsou prodyšné, vodě odolné, zajišťující komfortní nošení, vysoce praktický je polyester, ať již kombinovaný s pravou kůží nebo pryží a PVC. Součástí lyžařských rukavic bývá vnitřní manžeta zabraňující vniknutí sněhu do rukavic, mnohdy nechybí stahovací systém ve spodní části, usnadňující utažení rukavice jednou rukou, nebo praktický pásek přes zápětí sloužící pro jejich fixaci. Výplň často tvoří materiál Thinsulate, 40 g, zajišťující tepelnou pohodu.

Přečtěte si:  Na lyže jedině s kvalitní výbavou!

Nezapomeňte na to nejdůležitější
Ačkoliv na našich svazích není dosud povinností chránit si hlavu lyžařskou helmou, její nošení je určitě rozumné. Kvalitní lyžařská helma je stavěna tak, aby dokázala zajistit maximální bezpečnost a přitom měla rychlou a uživatelsky jednoduchou regulaci obvodu hlavy. Někomu bude lépe vyhovovat plná skořepina přes uši, jinému lyžařská helma s měkkými ušnicemi. V každém případě vás helma ochrání jak před chladem, tak především před případnými následky pádu a zraněním hlavy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.