Mountains Technology Post Card Red

Châtel

Zimní dovolená a lyžování v Châtel (Francie, Portes du Soleil)
Zimní dovolená a lyžování v Châtel (Francie, Portes du Soleil)

Základní informace o lyžařském středisku Châtel

Lyžařské středisko Châtel
Oblast Francouzské Alpy
Lyžařská oblast Portes du Soleil
Nadmořská výška 1300 – 2000 metrů
Počet sjezdovek 49
Délka sjezdovek 90 kilometrů
Počet lanovek 49 lanovek
Zelené sjezdovky 11
Modré sjezdovky 17
Červené sjezdovky 16
Černé sjezdovky 5
WWW stránky www.chatel.com

Zimní dovolená a lyžování ve Francii – Châtel

Zimní lyžařské středisko Châtel se nachází v širší lyžařské oblasti Portes du Soleil. Tato oblast je na rozhraní Francie a Švýcarska, jen nedaleko je Ženevské jezero. Díky tomu je tato oblast velmi dobře přístupná i z České Republiky. Je to tedy ideální volba pro všechny, kdo chtějí strávit svou zimní dovolenou na lžích ve francouzských alpách.

Portes du Soleil zahrnuje celkem 14 lyžařských areálů a více než 650 kilometrů sjezdovek té nejvyšší kvality. Na rozdíl od Val Thorens nebo Tignes se zdejší lyžařské areály rozkládají v nižší nadmořské výšce, ale i tak nabízejí záruku kvalitního lyžování.

Mapy sjezdovek - Châtel (Portes du Soleil, Francie)
Mapy sjezdovek - Châtel (Portes du Soleil, Francie)

Mapa sjezdovek – Châtel

Samotné zimní lyžařské středisko Châtel nabízí více než 90 kilometrů sjezdovek. Najdete zde 49 upravených sjezdovek – 5 černých, 16 červených, 17 modrých a 17 zelených sjezdovek. Ze zimního lyžařského střediska pak také máte napojení prostřednictvím vleků, lanovek a skibusů na další oblasti, mezi které patří i Avoriaz, Torgon a Morgins.

Portes du Soleil skipas je také platný pro některý švýcarská zimní lyžařská střediska jako je Torgon, Corbeau nebo ve Švýcarském středisku Morgins a La Braitaz nebo La Chapelle d’Abondance. Takže s lyžařským Châtel ski pasem můžete využít dalších 58 vleků a 72 sjezdovek v celkové výši zhruba 130 km. Pokud dáváte přednost trávit zimní dovolenou na lyžích na obrovském území, Portes du Soleil je to správné místo, kam byste měli zamířit!

Přečtěte si:  Saint-Jean d'Aulps

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.