Mountains Alps Mountaineering Cold

Tignes

Zimní dovolená a lyžování v Tignes
Zimní dovolená a lyžování v Tignes

Tignes je jedno z lyžařských center v oblasti L´Espace Killy (Espace Killy). Toto lyžařské středisko ve Francii (Savojské Alpy) se pravidelně objevuje v top 10 nejlepších lyžařských středisek nejenom v Evropě ale i na světě. Mnoho z těch, kdo zažili zimní dovolenou na lyžích v Tignes tvrdí, že kdo nezažil lyžování v Tignes neví co je to lyžování.

Zimní dovolení v Tignes

Lyžařské středisko Tignes se nachází v nadmořské výšce 2100 metrů, což je poměrně spolehlivá záruka toho, že zde v žádné části zimní lyžařské sezóny nebudete mít nouzi o sníh. Celé středisko se skládá ze tří částí – Val Claret. Tignes Le-Lac a Le Lavachet.

Zatímco Le Lavachet a Le-Lac jsou ve spodní části střediska, Val Claret je rozmístěné v samotném centru alpských vrcholů. Pokud se na svojí zimní dovolené na lyžích rozhodnete pro ubytování ve Val Claret, budete mít jistotu, že budete ubytováni jen desítky maximálně několik stovek metrů od sjezdovky. Všude ve Val Claret se z okna hotelového pokoje díváte na některou ze sjezdovek.

Přečtěte si:  Počasí ve Francii - Val d'Isère a Tignes

Tignes – Val Claret – nejlepší lyžování

V centru Tignes Val Claret se nachází několik lyžařských vleků a sjezdovek. Najdete zde i stanici „vláčku“ podzemní lanovky, která vás může během několika málo minut vyvézt až do nadmořské výšky 3100 metrů. Kde budete mít nádherný výhled na celé panorama Francouzských Alp. Při dobrém počasí pak můžete vidět i Mt. Blanc (nejvyšší horu Evropy).

Pro více informací o Tignes můžete navštívit i oficiální web tohoto zimního lyžařského střediska, který má kupodivu i svoji českou verzi www.tignes.net

2 comments

  1. V Tignes jsem byl lyžovat už 2x a pokaždé to stálo za to. Nemám sice moc možnost srovnávat s jiným lyžováním ve Francii, znám jenom naše české hory a také něco málo v Rakousku, ale Francie a Tignes byla o něčem úplně jiném …. fakt nádhera, všem doporučuji!

  2. Také mám zkušenosti s lyžováním v Tignes. Měli jsme tam nádherné počasí, celý týden svítilo sluníčko, sice tam bylo celkem dost málo sněhu, ale bylo to vidět jen mimo sjezdovky, kde sem tam byli vidět skály, ale sjezdovky byly super, jen trochu víc zledovatělé a vydřené

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.